Akedemi Ödülleri Oscar adayları belirlendi…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Oscar adayları belirlendi. ‘En İyi Film’ dalında Oscar’a ‘The Father’ ‘Judas and the Black Messiah’, ‘Mank’, ‘Minari’, ‘Nomadland’, ‘Promising Young Woman’, ‘Sound of Metal’ ve ‘The Trial of the Chicago 7’ adlı filmler gösterildi.

25 Nisan’da 93’üncü kez dağıtılacak Akedemi Ödülleri’nde Oscar adayları belirlendi.
Gary Oldman, Amanda Seyfried ve Lily Collins’in başrollerini paylaştığı ‘Mank’, en fazla adaylık alarak listeye damga vuran film oldu.

En iyi film

The Father
Judas and the Black Messiah
Mank
Minari
Nomadland
Promising Young Woman
Sound of Metal
The Trial of the Chicago 7

En iyi yönetmen
Thomas Vinterberg – Another Round
David Fincher – Mank
Lee Isaac Chung – Minari
Chloé Zhao – Nomadland
Emerald Fennell- Promising Young Woman

En iyi kadın oyuncu

Carey Mulligan – Promising Young Woman
Andra Day – The United States vs. Billie Holiday
Viola Davis – Ma Rainey’s Black Bottom
Frances McDormand – Nomadland
Vanessa Kirby – Pieces of a Woman

En iyi erkek oyuncu
Riz Ahmed – Sound of Metal
Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom
Anthony Hopkins – The Father
Gary Oldman – Mank
Steven Yeun – Minari

En iyi yapımcı kadın oyuncu
Youn Yuh-jung – Minari
Amanda Seyfried – Mank
Maria Bakalova – Borat Subsequent Moviefilm
Glenn Close – Hillbilly Elegy
Olivia Colman – The Father

En iyi yardımcı erkek oyuncu
Daniel Kaluuya – Judas and the Black Messiah
Leslie Odom Jr. – One Night in Miami
Sacha Baron Cohen – The Trial of the Chicago 7
Lakeith Stanfield – Judas and the Black Messiah
Paul Raci – Sound of Metal

En iyi müzik
Da 5 Blood
Mank
Minari
News of the World
Soul

En iyi uyarlama senaryo
Chloé Zhao – Nomadland
Kemp Powers – One Night in Miami
Florian Zeller ve Christopher Hampton – The Father
Sacha Baron Cohen ve yazar ekibi – Borat Subsequent Moviefilm
Ramin Bahrani – The White Tiger

En iyi orijinal senaryo
Judas and the Black Messiah
Minari
Promising Young Woman
Sound of Metal
The Trial of Chicago 7

En iyi kısa film
Feeling Through
The Letter Room
The Present
Two Distant Strangers
White Eye

En iyi belgesel
Collective
Time
Crip Camp
The Mole Agent
My Octopus Teacher

En iyi uluslararası film

Another Round (Danimarka)
Better Days (Hong Kong)
Quo Vadis, Aida? (Bosna Hersek)
Collective (Romanya)
The Man Who Sold His Skin (Tunus)

En iyi prodüksiyon

The Father
Ma Rainey’s Black Bottom
Mank
News of the World
Tenet

En iyi kurgu

The Father
Nomadland
Promising Young Woman
Sound of Metal
The Trial of the Chicago 7

En iyi sinematografi
Judas and the Black Messiah
Mank
News of the World
Nomadland
Trial of the Chicago 7

En iyi saç makyaj tasarımı
Ma Rainey’s Black Bottom
Hillbilly Elegy
Emma
Mank
Pinocchio

En iyi animasyon film

Soul
Wolfwalkers
Over the Moon
A Shaund of the Sheep Movie
Onward

Yorumlar kapalı.