Abdülkadir Akkuş, Yatırım atağı, önemli kazanımlar getirecek…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye- Lübnan arasında karşılıklı yatırım atağına ihtiyacımız var.

DEİK/Türkiye-Lübnan İş Konseyi Başkanı Abdülkadir Akkuş, İş Konseyi yürütme kurulu ile birlikte Lübnan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Mazen Kabbara’yı İstanbul’da ziyaret etti. Lübnan’ı “Ortadoğu’nun vitrini”
olarak tanımlayan Akkuş, “Türkiye ve Lübnan arasında başlatılacak karşılıklı yatırım atağı, Türkiye ve Lübnan ilişkilerinin geliştirilmesi ve ekonomilere katma değer sağlanması noktasında önemli kazanımlar getirecektir” dedi. Türkiye-Lübnan İş Konseyi Başkanı Abdülkadir Akkuş, ziyaret sırasında yaptığı konuşmasında özetle şunları söyledi:
Yatırım atağı, önemli kazanımlar getirecek
“Türkiye- Lübnan ilişkileri, her dönemde ekonomik ve ticari açıdan birbirini besleyen bir şekilde sürdürülmüştür. Dünyada yaşanan ekonomik ve siyasi olumsuzluklar iki ülke arasındaki ilişkilere zarar vermemiş, aksine daha güçlü bağlantılar kurulmasına vesile olmuştur. İki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi noktasında Lübnan Konsolosluğu’nun büyük bir katkısı bulunmaktadır. Türkiye ve Lübnan arasında başlatılacak karşılıklı yatırım
atağı, Türkiye ve Lübnan ilişkilerinin geliştirilmesi ve ekonomilere katma değer sağlanması noktasında önemli kazanımlar getirecektir.
Türkiye için stratejik bir pazar
Lübnan, coğrafi açıdan küçük bir ülke olmasına rağmen, Türkiye açısından ekonomik ve ticari ölçekte stratejik bir pazar konumundadır. Başta Ortadoğu ve Afrika ülkeleri olmak üzere ABD, Kanada, Latin Amerika, Avustralya ve Avrupa Birliği ülkeleri gibi dünyanın dev ekonomileriyle ticari bağlantıları bulunmaktadır. Ticari, finansal, kültürel ve siyasal açıdan “Ortadoğu’nun Vitrini” olarak anılmaktadır. Yabancı yatırımcıların faaliyetlerini kısıtlayıcı
değil, aksine kucaklayıcı yaklaşımı, bölgede yatırım fırsatlarını daha da cazip hale getirmektedir.”

Mazen Kabbara Abdülkadir Akkuş Türkiye-Lübnan İş konsyi yürütme kurulu (1)

Yorumlar kapalı.