Emine Erdoğan: Sahil ve plajların temizliğine özen gösterelim…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Sıfır Atık-Mavi” projesiyle ilgili törende konuşan Emine Erdoğan, çevre kirliliğinin önüne geçilebilmesi için eğitim vurgusu yaptı. Erdoğan, tatile çıkacak vatandaşlara da plaj ve sahilleri temiz tutma çağrısı yaptı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, denizlerde kirliliğin önüne geçilmesini amaçlayan “Sıfır Atık-Mavi” projesiyle ilgili törende konuştu.

 

Emine Erdoğan’ın konuşmasında;

 

“Çevre krizi bütüncül bir yaklaşım gerektirir. Atıklar denizi kirletmekle kalmıyor, besin zincirinin bir parçası haline geliyor. deniz mahsulü yediğimizi sanırken mikro plastikler yiyoruz. Biz eğitimi atlar ve sürekli çöp temizlersek bir yere varamayız. İş yalnızca plastiklerin sayısını azaltmakla bitmiyor. İnsan doğaya sadece biyolojik devamlılığı için değil insan olma ve insan kalma yolunda mesafe kat edebilmek için muhtaçtır. Plastik gölüne dönen her su manevi habitatımızı da çoraklaştırır. Denizler çöple doldurmak için değil bakıp ilham bulmak içindir. Okulların kapanmasına az bir zaman kaldı. Tatil sezonu başladı. Vatandaşların büyük bir kısmı yazlıklara gidecek. Bütün vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Sahil ve plajların temizliğine özen gösterelim. Ardımızda bıraktığımızı sandığımız çöplerin toplum sağlığını tehdit ettiğini unutmayalım.”

IMG-0107 IMG-0108 IMG-0109 IMG-0111

Yorumlar kapalı.