İtalyan devi Türkiye’ye yatırıma devam dedi…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yapı endüstrisinde, 5 kıtada 35 farklı ülkede yapıştırıcı ve tamamlayıcı ürünler üretiminde dünya lideri olan MAPEI, tüm Türkiye’de hizmet veren bayileri ile Antalya’da bir araya geldi. Türkiye’de, kaliteli ürün ve teknoloji geliştirme sevdası ile yola çıktıklarını belirten MAPEI Türkiye Genel Müdürü Selman TARMUR, 2018 yılı değerlendirmesini yaptığı toplantıda 2019 yılı hedef ve vizyonunu paylaştı.

İtalyan kökenli, Dünya yapı kimyasalları devi MAPEI, Türkiye’de hedeflerini büyüttü. MAPEI,Türkiye genelindeyer alan bayileriyle buluştuğu etkinlik çerçevesinde şirketin gelecek hedefleri katılımcılarla paylaşıldı. Dünya ölçeğinde 10.000’den fazla çalışanıyla her tür zemin, duvar ve kaplama malzemelerinin uygulanması için yapıştırıcı ve tamamlayıcı ürünlerin üretimindeküresel lider olan MAPEI, Türkiye’de2013 yılında faaliyet göstermeye başladı.80 yıldan bu yana 5 kıtada 87 alt kuruluş ve 35 ülkede 81 üretim tesisiyle faaliyet gösteren şirket Türkiye pazarında da çıtasını yükseltiyor.

Ankara, İstanbul, İzmir ofislerinin yanı sıraAnkara’nın önemli sanayi bölgelerinden Polatlı OSB’deki üretim tesisiyle faaliyet gösteren MAPEI Türkiye, 8 bölge müdürlüğü ve Türkiye’nin her yerini kapsayan bayilerini bir araya getirdiği toplantıda, son teknolojik gelişmeleri ve sürekli yeni ürün geliştiren marka vurgusunu açıkladı.

Türkiye’nin yerel pazar ihtiyacını küresel vizyon ile hareket ederek karşılayan MAPEI, gerçekleştirdiği toplantıda 2018 yılına dair önemli bilgileri katılımcılar ile paylaştı.  MAPEI Türkiye Genel Müdürü Selman Tarmur, Milano’daki AR-GE merkezi ve Polatlı üretim tesisi iş birliği ile mevcut formülasyonları yerel ihtiyaç ve standartlara uyumlu hale getirerek, Türkiye pazarının ihtiyaçlarına cevap verebilecek özel ürünler geliştirdiklerine vurgu yaptı. Tarmur, çimento katkılarını Türkiye’deki üretim tesisinde üretmek için yeni bir hat kurduklarını ifade ederek,Ağustos ayından bu yana da çimento katkı ürünlerinin artık Türkiye’de üretildiğini belirtti. Tarmur,  “Çimento katkı üretiminin yanı sıra zemin kaplama ürün grubunda epoksi esaslı dekoratif ürünler ve çimento esaslı dekoratif kaplama ürünlerine de ağırlık verdik. Ayrıca LVT olarak adlandırılan ve giderek ününü artıran vinil zemin ve duvar kaplamaları için de özel bir ürün serisi geliştirdik” şeklinde konuştu.

 “TÜRKİYE PAZARINDA HIZLI BÜYÜME HEDEFİMİZ VAR”

MAPEI Group’un uluslararası büyümesi için Türkiye’de planlanan çok sayıda yatırım olduğunu ve ana hedefin “her zaman bir projenin temelinden çatısına kadar her aşamasında kullanılabilecek yüksek teknolojiyle geliştirilmiş ürünlerden oluşan üstün performanslı sistem çözümleri sunmak”olduğunu belirten Selman Tarmur, MAPEI Türkiye’nin 2019 hedefleri ile ilgili de şu açıklamalarda bulundu: “MAPEI Türkiye olarak, biz de bulunduğumuz coğrafyanın önemini biliyor ve orta-uzun dönem planlarımızı bu önemli coğrafyada yer alan diğer komşu ülkeleri de katarak oluşturuyoruz. Pazarlamadan finansa, lojistikten diğer ticari departmanlara kadar son derece yetkin kadromuzla, öncelikli olarak Türkiye pazarında hızlı bir büyüme hedefimiz var. Türkiye’deki üretim imkanlarımızı kullanarak, komşu ülkelerdeki MAPEI müşterilerinin ihtiyaçlarını da ihracat ile karşılamayı hedefliyoruz.” dedi.

Yorumlar kapalı.