Sosyetik damadın borsadaki hisselerine el kondu…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cemiyet Hayatının tanınmış ismi Reyhan Göksun ile Evli olan Borsacı Abdullah Taşkın’ın vukuatları; Borsa İstanbul’un Kütahya Porselen Operasyonuna El koyması sonucu son buldu.

Cemiyet Hayatının tanınmış ismi Reyhan Göksun ile Evli olan Borsacı Abdullah Taşkın’ın vukuatları; Borsa İstanbul’un Kütahya Porselen Operasyonuna El koyması sonucu son buldu. Geçtiğimiz Günlerde Borsagundem.com internet sitesinin ortaya çıkardığı “Kütahya Porselen Hisselerine Borsa İstanbul El Koydu” Haberinin yankıları Gerek iş Gerekse Cemiyet dünyasında devam ediyor.Borsagundem.com internet sitesinin haberinde, Son Dönemlerde Borsa’da Yaptığı Alengirli İşlemlerle Adını duyuran Abdullah Taşkın ismi aslında Magazin Gündeminin yakından tanıdığı bir isim. Cemiyet Hayatının ünlü ismi Reyhan Göksun ile evli olan Abdullah Taşkın’ın evlenmeden öncede Ünlü bir assolist ile yaşadığı gönül ilişkisi magazin gündeminde yer almıştı.

Son bir kaç haftadır bir çok haber portalı Abdullah Taşkın’ın Porselen İşine girdiği büyük yatırımlar yaptığına geniş yer verdi.

Yine aynı haber portalları bu sefer, Abdullah Taşkın Türkiye’nin önde gelen porselen firması Kütahya Porselen’in Yüzde 10 hissesini Satın aldı.Kütahya Porselen Sanayi A.Ş Halka Arz Edilen Yüzde 27.17 Bölümünü işadamı Abdullah Taşkın 15.97 Fiyattan 9.390 İşlemi Yaparak Şirketin %10.001 Hissenin sahibi oldu. Abdullah Bey yeni yatırımı ve gelecek proğramı hakkinda ser verip sır vermedi. Olarak bir internet sitesi eş zamanlı bu ısmarlama habere yer verdi.

Borsa dünyasını yakından takip eden, borsagundem.com internet sitesi ise Abdullah Taşkın’ın daha öncede Borsa’da alengirli işler çevirdiğini sayfalarına taşıdı.Ismarlama yapılan bu haberlerin halka yanlış yönlendirdiği ve Talep artmasına sebep olmasının önünü kesmiş oldu.

Kütahya Porselen gibi Halka Arz olmuş dev bir şirketin %10 Hissesini alarak ve bunu Medyada haber olarak yaptıran ve Bu sayede Borsa Yatırımcısını Kütahya Porselen Hisselerine yönlendiren ve bu sayede Milyonluk kar elde eden Abdullah Taşkın’ın yeni Hamlesi Borsa dünyasında merakla bekleniyor.

Cemiyet Dünyasındaki başka bir iddia ise, Abdullah Taşkın’ın Kütahya Porselen Hisselerini aldığını ve kısa surede ciddi kar yaptığını duyan bazı sosyetik isimlerin bu işe ciddi derece para yatırdıkları iddia ediliyor.

Yorumlar kapalı.