8 bin öğrenci eğitim aldı…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Acıbadem Üniversitesi’nin yeni eğitim yılı açılışında konuşan Mehmet Ali Aydınlar, 8 bin öğrenciye eğitim vermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi…

 

Acıbadem Üniversitesi, 2014-1015 akademik yılına düzenlenen bir törenle ‘merhaba’ dedi. Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Ali Aydınlar törende yaptığı konuşmasında, ‘Acıbadem Üniversitesi’nin 6. eğitim yılına başlıyor olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Ayrıca tıp fakültemizin bu akademik yılın sonunda ilk mezunlarını verecek olmasının da heyecanını yaşadığımızı ifade etmek istiyorum. Önümüzdeki yıl diş hekimliği, eczacılık ve spor bilimleri fakültelerini de açmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Yapılan yatırımlar ve yeni kampüsüyle sağlık eğitiminde özellikli bir üniversite yaratıldığını söyleyen Aydınlar; dünyada benzeri bulunmayan İleri Düzey Simülasyon ve Eğitim Merkezi (CASE)’nde faaliyete başlayalı henüz 1 yıl olmasına rağmen çoğu yurt dışından olmak üzere 8 bin öğrenci ve uzmanın eğitim aldığını belirtti.

 

“Büyük mutluluk duyuyoruz!”

 

Türkiye’de bir sağlık grubu tarafından kurulan ilk üniversite olma özelliği taşıyan ve eğitim ile öğretimdeki mükemmeliyet düzeyi yüksek, kültürel ve sosyal açıdan donanımlı, etik değerlere önem veren bireyler yaratma kararlılığıyla kurulan Acıbadem Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Ali Aydınlar törende yaptığı konuşmasında, “Acıbadem Üniversitesi’nin 6. eğitim yılına başlıyor olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Ayrıca tıp fakültemizin bu akademik yılın sonunda ilk mezunlarını verecek olmasının da heyecanını yaşadığımızı ifade etmek istiyorum. Önümüzdeki yıl diş hekimliği, eczacılık ve spor bilimleri fakültelerini de açmayı hedefliyoruz” dedi.

 

 

Haber’in Fotoğrafları

 

 

acibadem4423 genel_gorunum_acibademMCO24rektor

 

 

Yorumlar kapalı.