Ahmet Tuzlu; Müşterilerimiz bizim misafirlerimizdir…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tadına doyulmaz lezzetleriyle müşterilerinin gönlünde taht kuran Ovalı ve Hasırlı Restoran’ın işletmecisi Ahmet Tuzlu ile çok leziz bir söyleşi gerçekleştirdik…

 

“Müşterilerimiz bizim misafirlerimizdir. Biz misafirlerimize gösterdiğimiz ilgi ve özeni aynı şekilde müşterilerimiz için de gösteriyoruz. Yemeğin yapılışından sunumuna kadar her aşamada özenle hareket ediyoruz” diyen Ovalı ve Hasırlı Restoran’ın işletmecisi Ahmet Tuzlu, çok özel bir röportajla konuğumuz oldu.

 

– Ahmet Bey, öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Ne kadar zamandır restoran işletmeciliği yapıyorsunuz?

 

1989 yılından beri restoran işletmeciliği yapıyorum. Sağlıklı yemekler ve geleneksel sunum ile Türk mutfağının değerlerini yaşatmak ve halkımıza en iyi şekilde sunmak adına bu işe başladık… Ovalı ve Hasırlı Restoran olarak, iki ayrı kategoride hizmet veriyoruz. Ovalı 7 şubesiyle İstanbul’un çeşitli noktalarında Konya mutfağına has yemeklerle, Hasırlı ise tek şubesiyle Klasik Türk Mutfağı’nın leziz tatlarıyla misafirlerine ev sahipliği yapıyor.

 

– Konya’ya has yemekler yapan “Ovalı” isminin çıkış noktasından bahsedebilir misiniz? Niçin Ovalı?

 

Konya’nın ova köylerinde yaşayan insanlar, genel anlamda yemek kültürü ile ilgili değişimlerden uzak, Selçuklu Mutfağı’nın geleneklerine bağlı kalarak; Konya Yemek kültürünü yaşatan insanlardır. Bu nedenle Konya Mutfağı’nın lezzetlerini sunduğumuz şubelerimizi, Ovalı markası ile açıyoruz.

 

Konya 13. y.y.’dan bu yana pek çok kültüre ev sahipliği yapmış, hoşgörü, sanat ve düşünsel anlamda oldukça kapsamlı bir kültür mozaiğidir. Konya Mutfağı bu zengin kültür mirasından beslenerek, Türk Mutfağı’nın temellerini oluşturan çok özel bir mutfak kültürüne sahiptir. Biz de gelecek kuşakların bu kültürü unutmaması adına, gelişen teknoloji ve geleneksel sunumları harmanlayarak hizmet veriyoruz.

 

Hasırlı Restoran

 

– Peki ya Hasırlı?

 

Hasırlı, İstanbul temalı, Osmanlı motifleriyle bezenmiş, doğu ve batı sentezlerinin harmanlandığı dekoru ile misafirlerimize gerçekten farklı bir atmosfer yaşatıyor. Klasik Türk Mutfağı’nın leziz tatlarını yaşatan Hasırlı’da yemekleri ödüllü aşçılarımız büyük bir özveri ile yapıyor. Özbek pilavlı, incik, kağıt kebabı, patlıcanlı sandal sefası, hünkar beğendi gibi Osmanlı ve Klasik Türk Mutfağı lezzetlerinin yanı sıra; kebap, ızgara ve pide çeşitlerimiz Hasırlı menüsünde yer alan lezzetler arasında.

 

Herbir detayın samimiyetle tasarlandığı restoranımızda; iş yemekleri, motivasyon toplantıları (vb.) gibi yemekli organizasyonlar için de çok amaçlı toplantı salonları bulunuyor.

 

– Siz aynı zamanda Lokantacılar Odası Yönetim Kurulu Üyeliği de yapıyorsunuz. Bu noktada sektörle ilgili genel bir değerlendirme yapar mısınız? Sektörün en büyük sorunu nedir?

 

Biz, elbette sektördeki pek çok yanlışı görüyoruz. Öncelikle şunu söylemek isterim ki; herkesin bu sektörde hizmet verebileceğini düşünmek çok yanlış bir yargıdır. Restoranların bu işi gerçekten profesyonel anlamda yapmaları ve gereken önemi vermeleri gerekiyor. Çünkü insan sağlığı söz konusu ve sağlıksız gıdalar birçok hastalığa davetiye çıkarıyor…

 

– Bu leziz söyleşinin sonuna gelmişken, son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

 

Türk Mutfağı’nın temeli olan Konya Mutfağı’nı yaşatmak ve sürdürmek, tüm halkımıza tanıtmak istiyorum. Biz Ovalı ve Hasırlı Restoran aracılığıyla bu anlamda elimizden gelen her şeyi en iyi şekilde yapıyoruz. Ancak bunun yanında yapılması gereken daha pek çok şey var. Özellikle, Türk mutfağının yurt dışında da temsil edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu anlamda, ilerleyen zamanlarda yurt dışında da çalışmalar yapmayı hedeflemekteyiz.

 

“Hizmette olmazsa olmazımız kalitedir”

 

Önceden Konya yemekleri denilince akıllara lahmacun ve kebap geliyordu. Biz vermiş olduğumuz hizmetle ve yemeklerin geleneksel sunumlarıyla Konya’ya özel tüm yemekleri İstanbullulara sevdirdik. Bu noktada, hizmette olmazsa olmazımız kalitedir. Yemeklerimizde katkı maddesi içeren hiçbir şey kullanmıyoruz. Etimizden yağımıza kadar, kullandığımız her şey organiktir.

 

 

Yorumlar kapalı.