Andrea Bocelli Vakfı’na Türkiye desteği…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en ünlü Tenoru Andrea Bocelli, kendisinin kurmuş olduğu sosyal destek vakfı Andrea Bocelli Foundation aracılığı ile birbirinden farklı projeler üzerine çalışmalarını yıllardır sürdürüyor.

Konserleri ve sesi ile tüm dünyada büyük ilgi çeken İtalyan tenor, hayırseverliği ile de milyonlarca kalbe dokunmayı başarıyor. Bocelli çifti, geçtiğimiz sene her daim hayırseverlik projelerine elinden gelen desteği vermeye çalışan, Darülaceze’nin Gönül Elçisi olan, Anatoli markasının kurucusu ve kreatif direktörü Beyhan N.Bağış’ı “Türkiye İyi Niyet Elçisi” ilan etmişti. Geçtiğimiz günlerde, Beyhan Bağış’ın inisiyatifiyle vakfın başkan yardımcısı ve aynı zamanda Andrea Bocelli’nin eşi Veronica Berti ile çevrimiçi bir toplantı gerçekleştirildi. Türkiye’den ve dünyadan birçok önemli Türk ismin katıldığı toplantıda vakfın kuruluş amacı, faaliyetleri ve hedefleri anlatıldı. İlk defa Türk bir topluluk ile bir araya gelen vakfın toplantısına Andrea Bocelli de sürpriz bir şekilde katılarak tüm katılımcıları şaşırttı ve herkese şükranlarını iletti.

Vakfın Türkiye İyi Niyet Elçisi Beyhan Bağış ise şu sözlerle duygularını dile getirdi: “Öncelikle vakfın iyi niyet elçisi olmaktan onur duyduğumu dile getirmek isterim. Andrea Bocelli, insanların hayatına sadece müzik yeteneği ve Allah vergisi sesi ile değil; son 10 yıldır vakfının yaptığı çalışmalar ile dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahibi topluluklar ve özellikle çocukların hayatına dokunuyor.  Andrea, bir sürpriz yaparak vakfın başkan yardımcısı olan aynı zamanda eşi ve benim de değerli arkadaşım Veronica Berti ile yaptığımız zoom toplantısına katıldı. Vakfın faaliyetlerine ilgi gösterip, davetimize olumlu yanıt veren ve toplantıya katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İlgi o kadar yüksekti ki Türkiye’den ve yurtdışından Türk arkadaşlarımız bu özel tanışma toplantısı için bir araya geldiler. Kendilerine de teşekkürü borç biliyorum. Umarım en kısa sürede fiziki olarak da bir araya geleceğiz”.