AXA Türkiye 2024 büyüme hedeflerini açıkladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AXA Türkiye CEO’su Yavuz Ölken, “2024 için şirketimizde yüzde 80 üzerinde büyüme, AXA Hayat Emeklilik’te ise fon büyüklüğümüzü 10 milyar TL üzerine getirme hedefi belirledik” diye konuştu.

AXA Türkiye, 2024 sürdürülebilir gelişim ve büyüme hedeflerini acenteleriyle paylaşmak üzere 8 bölgesine bağlı 9 ili kapsayan turuna “Farklıyız, Fark Yaratmakta Kararlıyız” mottosuyla başladı. Şirketten yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen AXA Türkiye CEO’su Yavuz Ölken, değişen dünya ve ülke koşullarının iş yapış biçimlerinde de farklı açıları değerlendirme ihtiyacı doğurduğuna ve bu sebeple de 9 ili kapsayan “Farklıyız, Fark Yaratmakta Kararlıyız” mottosuyla yola çıktıklarını söyledi. “Şirket olarak 2023 yılını teknik altyapı, insan gücü, kuvvetli sermaye yapısı, çevik satın alma ve entegrasyon süreci sayesinde başarılı bir grafikle tamamladıklarını belirten Ölken, “Şirketimizde yüzde 110 büyüme oranımızla 36 milyar TL prim büyüklüğüne, AXA Hayat Emeklilik’te ise 4.8 milyon TL fon büyüklüğüne ulaştık. Sektördeki konumumuzu, finansallarımızdaki gücümüzü ve grubumuzun Türkiye’ye olan inancını arkamıza alarak 2024 yılında etki alanımızı daha da genişletme yoluna gidiyoruz. Büyüme, sadeleşme, kurumsal sorumluluk ve dayanıklılık ile teknoloji başlıkları ana odak alanlarımızı oluşturuyor. 2024 için AXA Sigorta’da yüzde 80 üzerinde büyüme, AXA Hayat Emeklilik’te ise fon büyüklüğümüzü 10 milyar TL üzerine getirme hedefi belirledik. Şimdi fark oluşturmanın zamanı, biz 4 bin acentemizle bunu başaracağımıza gönülden inanıyoruz” dedi.

AXA Global tarafından da belirlenen hedefler konusunda desteklendiklerini belirten Ölken, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sürdürülebilir gelişim ve büyüme için önümüzde hiçbir engel yok. 2023 yılında sermaye artışımızı 1.7 milyar TL’den 5.7 milyar TL’ye çıkarırken, rezervlerimizi 1.6 milyar TL daha güçlendirdik. Günümüzde yaşanan iklim, jeopolitik, toplumsal ve ekonomik anlamda kırılganlıklar karşısında şirketimizin sürdürülebilir gelişim ve büyüme yolculuğunda finansal çevikliği büyük önem kazanacaktır. Temel felsefemiz insanlığın gelişmesi adına insanlar için değerli olanı koruma anlayışını güçlendirerek farklı olmaya ve fark oluşturmaya devam edeceğiz.”