Belgin Aksoy “İyi yaşamı dönüştüren en etkili 30 kişi” listesinde

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilimsel olarak doğrulanmış ve eyleme geçirilebilir sağlık bilgilerini dünya ile buluşturmaya adanmış bir sağlık bilgileri platformu olan Medika Life, 4 Ocak Çarşamba günü dünyanın sağlık ve iyi yaşama olan yaklaşımını değiştiren seçkin isimlerini “İyi Yaşamı Dönüştüren En Etkili 30 Kişi” listesi ile açıkladı.

Türkiye’den sadece Global Wellness Day Kurucusu Belgin Aksoy, dünyada önde gelen iyi yaşam öncülerinin arasında yerini alarak, Medika Life tarafından “Wellness Influencer and Voice of Health – İyi Yaşam Öncüsü ve Sağlığın Sesi” seçildi. “İyi Yaşamı Dönüştüren En Etkili 30 Kişi” listesinde yer alan Belgin Aksoy’a Eski ABD Sağlık Dairesi Başkanı – Dr. Richard Carmona, Cleveland Clinic Kurucu Başkanı ve Hekimi – Dr. Michael Roizen, Blue Zones Kurucusu – Dan Buettner, Koruyucu Hekimlik Araştırma Enstitüsü’nün Kurucusu ve Başkanı – Dr. Dean Ornish, Netflix serisi Moving Art yönetmeni – Louie Schwartzberg, Harvard Business School Kıdemli Öğretim Görevlisi ve Yazar – John Macomber, Global Wellness Institute ve Global Wellness Summit’in Başkanı ve CEO’su – Susie Ellis, İtalya İyi Yaşam Vakfı Direktörü – Federica Alberti gibi sağlık ve wellness sektörün dünyaca ünlü liderleri eşlik ediyor. Global Wellness Day Kurucusu Belgin Aksoy, “Dünyada sağlık ve wellness sektörünün önde gelen liderlerinden oluşan bu listeye Türkiye’den tek kişi olarak seçilmek onur verici. Başarımı Global Wellness Day’e inanan, misyonumuza destek veren herkesle paylaşıyorum. Paha biçilmez bir yeni yıl hediyesi ve motivasyon oldu bana.” dedi. 2022 yılında Seven Stars Luxury Hospitality and Lifestyle Awards tarafından “Pioneer of Wellness – İyi Yaşam Öncüsü” ödülüne layık görülen Belgin Aksoy, daha önce La Fédération des Professionnels du Bien-ētre tarafından “Personality of the Year – Yılın İnsanı/Kişiliği”, Global Wellness Institute tarafından “Wellness Sektörünün Öncü Kadını” ve American Spa tarafından “En Etkili Spa Lideri” ödüllerini aldı.

Belgin Aksoy’un, Türkiye’de başlatıp yüzlerce ülkeye yaydığı hiç bir ticari amaç gütmeyen Global Wellness Day, 170’den fazla ülkede, on binlerce farklı noktada, eş zamanlı olarak milyonlarca insan tarafından sadece ücretsiz etkinliklerle, her yıl Haziran ayının 2. Cumartesi günü kutlanmaktadır. Dünyayı ilham veren bir misyonla bir araya getiren, uluslararası iyi yaşam hareketi olan Global Wellness Day, Prens Harry ve Meghan Markle, HRH Romanya Prensi Radu, dünyaca ünlü Amerikalı sunucu ve yapımcı Oprah Winfrey, ünlü İngiliz şarkıcı-söz yazarı Robbie Williams, İngiliz aktris Dame Julie Andrews ve daha birçok Hollywood yıldızı, ünlü yazarlar, sporcular, müzisyenler, iş adamları, özel şirketler, çok uluslu otel zincirleri ve hükümetlerin desteğiyle etkisini güçlendirmeye devam ediyor.