Borsa İstanbul’da gong DAP için çaldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DAP Gayrimenkul Geliştirme hisseleri, Borsa İstanbul’da  düzenlenen gong töreninin ardından borsada işlem görmeye başladı.

DAP Gayrimenkul Geliştirme’nin gong törenine Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erişah Arıcan, Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergün, DAP Gayrimenkul Geliştirme Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, DAP Gayrimenkul Geliştirme Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rafet Yılmaz ve Garanti BBVA Yatırım Genel Müdürü Utku Ergüder ile iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

Törende bir konuşma yapan Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergün, halka açılmanın, bir şirketin uzun vadeli gelişiminin temelini oluşturduğuna dikkat çekerken, “DAP Gayrimenkul Geliştirme’nin gelişiminin önemli bir dönüm noktası olan bugüne birlikte tanıklık ediyoruz. DAP Gayrimenkul Geliştirme, büyümesini ve karlılığını Borsamız aracılığı ile yatırımcılarıyla paylaşmak üzere bugün hayırlı bir yola çıkmıştır. Şirketi ve değerli yöneticilerini tebrik ediyorum. DAP Gayrimenkul Geliştirme, toplam 555 milyon TL halka arz tutarı ile 45 bin yatırımcıya gerçekleştirilen satışla başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir. Bu başarılı halka arz sürecinde emeği geçen herkese, tüm şirket çalışanlarına, aracı kuruma, teşekkür ediyorum, sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. DAP Gayrimenkul Geliştirme’ye, Borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum.” dedi

Sembol eserler üretiyoruz

DAP Gayrimenkul Geliştirme’nin tam 41 yıldır nitelikli konut ihtiyacını karşılamak için sembol eserler ürettiğine dikkat çeken DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ise, “DAP Ailesi olarak, ilkleri hayata geçirme vizyonuyla hareket eden, sanat eseri niteliğinde konutlar geliştiren, konut sektörünün gelişimine büyük katkıları olan bir grubuz. DAP’ın vizyonunu anlatırken, sürekli olarak verdiğim bir örnek var… Bizler, küçük kum tanelerinden sanat eserleri üretiyoruz. Sadece bugünün değil, 50 yıl sonrasının bile değerine değer katacak konutlarını geliştiriyoruz. Beklentileri iyi analiz ediyor, verileri yorumluyor, bilimin ışığında projelerimizi üretiyoruz.” dedi.

Ziya Yılmaz şöyle devam etti:

“Halka arzını gerçekleştirdiğimiz DAP Gayrimenkul Geliştirme, tamamen markalı konut geliştiriciliğine odaklı bir şirket… Bugün Türkiye’de kentleşme oranındaki yükseliş eğilimi, nitelikli konut ihtiyacı, nüfus artışı, evlilikler, boşanmalar ve tek başına yaşamayı tercih eden bireyler nedeniyle her yıl 700 binin üzerinde yeni konuta ihtiyaç var.  Özetle konut ihtiyacı sürekli artıyor… DAP Gayrimenkul olarak; nitelikli ve sembol eserler üreten, proje geliştirdiği bölgelere değer katan, şeffaflığı ilk günden bu yana şirket anayasasına koymuş bir şirketiz. Geldiğimiz noktada tüm bu şeffaflık süreçlerimizin kamu otoritesi tarafından da tescillenmesini istedik ve kendimize halka arz hedefi koyduk. Bugün, burada halka açılma hedefini gerçekleştirdiğimiz için son derece mutluyum…” Kendileri açısından geliştirdikleri her projenin başlı başına bir halka arz süreci olduğuna da vurgu yapan Ziya Yılmaz, “Biz ilk günden bu yana, konut geliştirirken her projeyi kendi başına bir halka arz süreci gibi yönettik.” dedi ve ekledi:  “Her bir konut satışı bizim için kendi içinde bir halka arz demek. Borsaya kote olmadan önce bunu konut alıcısına anlatıyorduk, şimdi de borsa yatırımcısına anlatacağız.  Bu noktada yatırımcılar, hem konut alırken hem de hisse senedine yatırım yaparken bu kazanca ortak olmuş olacaklar.” DAP Gayrimenkul Geliştirme halka arzının, gayrimenkul sektörü ve Türkiye sermaye piyasaları için hayırlı olmasını temennisinde bulunan Ziya Yılmaz, “Türkiye için katma değer üretmeye, nitelikli konut üretmeye, konut alıcısına ve nihayetinde de hisse senedi yatırımcısına fırsatlar sunmaya devam edeceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı.