Broadway’in Yeşil Dev’i İstanbul’da!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Broadway’de kapalı gişe oynayan Shrek Müzikali, 10 konteynerlik dev prodüksiyonu ve 60 kişilik kadrosuyla Zorlu Center PSM sahnesinde…

 

22 şov boyunca her yaştan hayranını misafir edecek olan Shrek Müzikali, 10 konteynerlik dev seti, 60 kişilik kadrosu ve canlı orkestrasıyla müzikal tarihinin en renkli ve eğlenceli yapımlarından biri… Orijinal dilinde seyirci ile buluşacak olan müzikal, Türkçe üstyazı ile sahnelenecek.

 

Hikayesi ve sözleri David Lindsay-Abaire tarafından kaleme alınan; müziği Jeanine Tesori’e ait Shrek Müzikali, DreamWorks Theatricals, Broadway Entertainment Group FZ LLC ve NETworks Presentations, LLC’nin orijinal prodüksiyonuyla 22 Ocak – 7 Şubat 2016 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahnelenecek.

 

 

 

Cahide Sonku Müzikali

 

Türk sinemasının ilk kadın yıldızı Cahide Sonku, Nilüfer Açıkalın’ın yorumuyla bir kez daha tiyatro sahnesine konuk oluyor. Gökhan Erarslan’ın kaleme aldığı, Tiyatro Keyfi prodüksiyonu olan “Cahide Sonku Müzikali” 07 Ocak – 28 Ocak tarihlerinde Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de başlıyor. Kemal Başar’ın yönetmenliğinde sahnelenecek müzikal, sanat ve özel yaşamı ile bir döneme damga vurmuş efsane sinema ve tiyatro oyuncusu, aynı zamanda film yönetmeni olan Cahide Sonku’nun dramatik yaşam öyküsünü çağdaş bir müzikal melodram olarak ele alıyor. Cahide Sonku’yu ise sahnede Nilüfer Açıkalın canlandırıyor.

 

 

Diriliş

 

İskoç kökenli Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) kürkleri için hayvanları avlayan bir kuruluş için çalışan deneyimli bir tuzakçıdır. Fakat avlandıkları bölgelerde kendilerinden başka hem yerli Kızılderililer hem de Fransız birlikleri kol gezmektedir.

 

Bir av ertesinde bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralanan Glass’ı, yavaşlamamak adına ekibi ölüme terk eder. Fakat bölgeyi herkesten iyi bilen avcı Glass hayata tutunur ve yavaş da olsa yaraları iyileşir. Zira yaşama tutunması için oldukça geçerli bir sebebi vardır; oğlu!..

Oscar ödüllü yönetmen Alejandro G. Iñárritu efsanevi Hugh Glass’i Diriliş filmiyle ile beyazperdeye taşıyor. 19. Yüzyıl Amerika sınırında yaşanan destansı hayatta kalma mücadelesini konu alan Diriliş, seyirciyi 1823 Amerika’sının benzersiz güzelliğine, gizemine ve tehlikesine çekiyor. Film sadece hayatın değil, onurun, adaletin, inancın, yuvanın ve ailenin içgüdüsünü keşfediyor.

 

Orijinal adı: The Revenant

Yönetmen: Alejandro González Iñárritu

Vizyon tarihi: 22 Ocak 2016

Başrol oyuncuları: Leonardo DiCaprio,  Tom Hardy,  Domhnall Gleeson, Will Poulter, Lukas Haas…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.