Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2023 yılına kadar 1.5 milyon konutun dönüştürülmesi gerektiğini söyledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“ŞU AN TÜRKİYE’DE YENİLENMESİ GEREKEN 6.7 MİLYON KONUT VAR” 

Kendileri için kentsel dönüşümün çok büyük önem arz ettiğimi ve şu an Türkiye’de yenilenmesi gereken 6.7 milyon konut bulunduğunun altını çizen Bakan Kurum, “Bu konutların yılda 300 bin tanesini yapmak üzere ilk 5 yılda, 2023 yılına kadar 1.5 milyon dönüştürülmesi gereken, acil konutlarımızı dönüştüreceğiz. Buna ilişkin 81 il valiliğimize bir genelge gönderdik. Bu genelge çerçevesinde valilerimiz, belediye başkanlarımızla birlikte şehrin öncelikli, acil dönüştürülmesi gereken riskli alanlarını belirlemek suretiyle bu alanlardan başlayarak dönüşüm işini gerçekleştirecekler” ifadelerine yer verdi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise, bir aydır sahada olduklarını belirterek, “İlk açıklanan belediye başkanı olarak ben bir miktar yalnız çalıştım ama sonra arkadaşlarımız ilave oldular. İlçe belediye başkan adaylarımızla birlikte sahada yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu konuda en büyük destekçimiz hanım kardeşlerimiz. Bugün bizleri de yalnız bırakmadılar kendilerine teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Ne zaman nereye gitsek hep sizleri yanımızda hissediyoruz. Ve tabii ki gençlerimiz her zaman coşkuyla teşkilatımızda çok önemli işler yapıyorlar. İnşallah Seçim Koordinasyon Merkezimizin açılışıyla birlikte bu iş daha kurumsal hale gelecek. Konya önemli bir seçim zamanında ve bütün gözler Konya’da adeta. Konya’da sonuçların ne olacağı merakla bekleniyor. Çünkü Konya her zaman Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye yüksek desteği verdi. Bildiğiniz gibi 31 ilçemizin 26’sında AK Parti ile 5 ilçemizde de Milliyetçi Hareket Partisinden adaylarla seçime gidiyoruz. Hedefimiz 31 ilçede Cumhur İttifakı’nın belediye başkanlarını seçtirmek ve büyükşehirde Türkiye’de en yüksek oyu alarak Cumhurbaşkanımıza Konya’dan büyük bir destek vermeyi arzu ediyoruz” dedi.
Açılışta konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ise, “Bir tarafta AK Parti Hükümetimiz diğer tarafta yerel yönetimlerde AK Partinin belediyecilik anlayışı 15 yıldır şehrimize büyük hizmetleri ortaya koydu, büyük projeleri gerçekleştirdi. Geçmişte 5 yıllık bir döneme bir alt veya üst geçit sığdıranlar bugün kalkıp bazı şeyleri ifade etmeye çalışıyorlar. Tabii ki bu dönemde yapılan bunca ulaşım projelerini tek tek saymaya kalksak saatler sürer. İlçelerimize hakeza son 5 yılda büyükşehrimizle birlikte büyük hizmetlere imza atıldı, işte biz bunun devamını istiyoruz. Onun için de 31 ilçede Cumhur İttifakı hep birlikte kol kola seçim çalışmalarını sürdürüyor. Hedefimiz inşallah bu seçim koordinasyon merkezimizde 31 Mart akşamında 31 ilçenin tamamında Cumhur İttifakı’nın seçimleri kazanmış olması” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Bakan Kurum ve beraberindeki protokol üyeleri Seçim Koordinasyon Merkezi’ninaçılışını gerçekleştirdi. s-ffc445516251d36a79821a21de329d9a6dbcae19

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.