Civil Mağazacılık’tan yüzde 75 büyüme hedefi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Civil Mağazacılık İcra Kurulu Başkanı Mustafa Yıldıran, “Sene sonuna kadar yurtiçi ve yurtdışında 123 mağaza ve 300’ün üzerinde yeni işe alım ile 2024’te yüzde 75 büyüme hedefliyoruz” dedi.

28 yıldır sektördeki bilgi birikimi ve deneyimleri ile büyüme yönünde stratejik adımlar attıklarının altını çizen Civil Mağazacılık İcra Kurulu Başkanı Mustafa Yıldıran, “Bugün Türkiye’nin 54 ilinde 97 mağazamız, yurt dışı franchise partnerlerimiz ve 2.500’ün üzerinde çalışanımızla büyüyen ve gelişen bir şirketiz. Yurt içinde genişleyen mağaza ağımızın yanı sıra yeni ülkelere açılma planımız dâhilinde Orta Doğu ve Balkan pazarında da Civil markasını müşterilerimizle buluşturuyoruz. Hâlihazırda; Libya, Ürdün, Irak, Kuzey Makedonya, Kosova ve Gürcistan olmak üzere 6 ülkede 8 franchise mağazamız ile yurt dışında markamızı ve ülkemizi başarıyla temsil ediyoruz. Sene sonuna kadar yurtiçi ve yurtdışında 123 mağaza ve 300’ün üzerinde yeni işe alım ile 2024’te yüzde 75 büyüme hedefliyoruz” dedi.

İhracat ile 3.5 milyon dolar ciro 

Ana tesisinin yer aldığı Kocaeli Çayırova’da ve Türkiye’nin farklı yerlerindeki tedarikçileri ile üretime devam ettiklerini belirten Mustafa Yıldıran şöyle konuştu; “Yıllık 40 milyon ürün satışımızla yıllık 3,7 milyar TL ciro ve bir önceki yıla göre (adette) yüzde 25 büyüme elde ettik. 7.000 metrekare alan üzerine kurulu tesisimizde üretim yapıyoruz. Civil, yerli üretime katkı sağlayan, ihracat rakamlarıyla katma değer üreten bir marka. İhracata başladığımız 2011 yılından bugüne kadar 93 ülkeye 960 bin adet ürün ihracatı ile toplam 3,5 milyon dolar ciro elde ettik. Bu yıl ise toplam ihracat yaptığımız ülke sayısını 96’ya, toplam ihracat büyüklüğümüzü ise 5,5 milyon dolara çıkarma hedefimizle yeni ülkeleri ihracat destinasyonlarımıza eklemeye devam edeceğiz.”

Perakende okulu açıldı 

Sürekli gelişen ve nitelikli insan kaynağına ihtiyaç duyan perakende sektörüne kalifiye ve yetkin profesyoneller kazandırmak üzere harekete geçen Civil Mağazacılık, İstanbul Üniversitesi iş birliğiyle Perakende Okulu’nu hayata geçirdi.

Civil Mağazacılık İcra Kurulu Başkanı Mustafa Yıldıran