Staatskapelle Berlin & Daniel Barenboim

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Fercan Bay tiyatro sahnesinde!

 

Televizyon sektöründe başarılı işlere imza atan Fercan Bay, tiyatro sahnesine de ilk adımını başarılı bir projeyle attı.

 

Uzun yıllar medya sektöründe görev alan ve birçok başarılı projeye imza atan Fercan Bay, ilk tiyatro oyunuyla sahnelerde boy gösterdi. Bay, Sadri Alışık Oyunculuk Akademisi’nde, Çolpan İlhan, Kerem Alışık, Muhammet Uzuner ve birçok değerli eğitmenden 2 yıl diksiyon, dans, şan, oyunculuk ve tiyatro eğitimi aldı. Fercan Bay, “Televizyon sektöründe muhabir olarak başladığım mesleğimde program yapımcılığına kadar geldim. Ancak; tiyatro ve aktörlük içimde bir aşktı. Bu aşkı,  kurumsal bir kurumdan ve değerli eğitmenlerden öğrenerek, yaşamak istedim” dedi.

 

Ahmet Akın Canalioğlu yönetimindeki “Tiyatro Eksi” grubuyla tiyatro sahnesine adımını atan Fercan Bay, grubun kendi prodüksiyonlarını beğeniye sunmanın yanı sıra, çeşitli etkinliklerin organizasyon sorumluluğunu üstlenerek seyirciyle buluşmalarını sağladığını belirtti. Geniş Aile dizisinde “Kütük” karakteriyle tanıdığımız Tolga Canbeyli’nin başrolde oynadığı ve Emrah Süner ile Nisan Hakan Özkan tarafından yazılan “Aşk ve Soygun” adlı oyun Gazanfer Ülkü Özcan ve Emek sahnesinde sahneleniyor.

 

 

 

Staatskapelle Berlin & Daniel Barenboim

15 Mayıs’ta Zorlu Center’da!

 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı, büyük şef Daniel Barenboim ile 450 yıllık geçmişiyle dünyanın en eski ve saygın orkestralarından biri kabul edilen Staatskapelle Berlin’i İstanbul’da ağırlıyor.

 

Daniel Barenboim yönetimindeki Staatskapelle Berlin’in 15 Mayıs 2014 Perşembe akşamı Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde vereceği konser sezonun en büyük klasik müzik etkinliklerinden biri olacak.

 

1570 yılında bir saray orkestrası olarak kurulan Staatskapelle Berlin; Gaspare Spontini, Felix Mendelssohn Bartholdy, Giacomo Meyerbeer, Felix von Weingartner, Richard Strauss, Erich Kleiber, Wilhelm Furtwängler ve Herbert von Karajan gibi zamanının en büyük şefleriyle çalıştı.

 

 

 

 

AYIN KİTABI

 

“İnsan Koleksiyoncusu”

 

Gazeteci-Belgeselci ve Yazar Meltem İnan, Truva Yayınları’ndan çıkan yeni kitabı “İnsan Koleksiyoncusu” ile daha önce yapılmamış ve denenmemiş bir bakış açısıyla çok farklı bir Türkiye Gezi Kitabına imza atıyor.

 

Sayısız renkli fotoğrafın yer aldığı ve mizahi bir dil kullanılarak yazılan “İnsan Koleksiyoncusu” kitabında “Türkiye, Türk insanı olmadan anlatılamaz” sloganı ile yola çıkan yazar, Ardahan’dan Edirne’ye Türkiye’nin farklı coğrafyalarında geziyor.

 

 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.