Çalışmalara 4 yıl önce büyük bir heyecanla başladıklarını belirten filmin yönetmeni Uğur Bayraktar, “O zamanki heyecanımız o kadar büyüktü ki bizi buraya kadar taşıdı. Şimdi de yaptığımız iş artık seyircinin, siz değerli misafirlerin takdirine kaldı.” dedi. Bayraktar, filmin ekibinin çok iyi olduğunu, herkesin özveriyle çalıştığını, uzun bir sürecin ardından sinemalarda izleyiciyle buluşacak yapımın seyircide karşılık bulmasını beklediklerini ifade etti. Filmin sinema izleyicisiyle buluşmasının önemine değinen Bayraktar, “Ben hayatımda ilk defa senaryo yazdım, yönettim, onu da dijitale vermek istemedim.” değerlendirmesini yaptı.

“Herkesi sinemaya davet ediyoruz”

Filmin başrol oyuncusu Ufuk Bayraktar, filme harcanan emeklerin karşılığını paylaşmak için bir araya geldiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Herkesi sinemaya davet ediyoruz. Çok emek harcandı. Çok sağlam bir dostluğun, merhamet ve adalet terazisinin bir delikanlıyı nerelere taşıdığını, nasıl bir dostluk yaşadığını, nasıl bir aşkın içinde kaldığını anlattığımız bir film oldu. Tüm insanlarımızı, kardeşlerimizi, büyüklerimizi filmi izlemeye davet ediyoruz.”

Oyuncu Gizem Karaca, “Çok keyifli bir süreçti. Gerçekten içinde bulunmaktan çok mutluyum. Kendi adıma ilk defa böyle bir karakter canlandırıyorum.” diye konuştu.

Oyuncu Ahmet Varlı ise filmde eskiden yaşanan ilişkilerin, duyguların, samimiyet hissinin izleyiciye sunulduğunu dile getirdi. Filmin, izleyicilerin 1970’li yıllardaki dostluk, sevgi, arkadaşlık, aşk anlamında bir nostaljik bir yolculuğa çıkacağını belirten Varlı, “Umarım biz bu işe emek veren insanlar emeğin karşılığını, seyirci de umduğunu bulur.” dedi.