Şeytani lakaplı “Dodge Charger SRT Hellcat“

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şeytani lakaplı “Dodge Charger SRT Hellcat”

 

Gerek dış görünüş gerekse de donanım gücüyle “şeytani” lakabını hak eden Dodge Charger SRT Hellcat, firma tarafından dünyanın seri üretimle üretilen en hızlı ve atak sedanı olarak nitelendiriliyor. Öyle ki 707 beygir gücündeki otomobil maksimum 328 km/s hıza çıkabiliyor. 0,4 kilometreyi (çeyrek mil) yaklaşık 11 saniyede alabilen araç, 0’dan 100 km/s hıza ise 3,6 saniyeden kısa bir sürede ulaşmayı başarıyor. 870 nm tork üreten süperşarjlı 6.2 litre HEMI Hellcat motorla hayli dinamik bir yapı kazanan araç, 8 kademeli otomatik şanzıman desteğiyle sunuluyor.

 

Kalkış ve hızlanma anlamında rakiplerine nazaran bir adım öne çıkan Dodge Charger SRT Hellcat’te 6 pistonlu kaliper sistemi ve Brembo’nun 15,4 inçlik frenleri yer alıyor. 20 inçlik çelik jant ve 900 watt gücündeki ses sistemiyle dikkat çeken araç, yol ve sürüş özeliklerine göre cadde, spor gibi 5 farklı sürüş moduna sahip.

 

 

 

 

Volvo_xc90 -2015

 

Geleceğin tasarımı; “Volvo XC90”

 

Geleceğin tasarımını yakalayan yeni XC90, üç yıllık bir çalışmanın ve 11 milyar dolarlık bir yatırım programının parçası olarak, Volvo tarihinde yeni bir dönemin başlangıcını oluşturuyor. 2015’in 2. çeyreğinde Türkiye’de satışına başlanacak olan yeni XC90, en kapsamlı ve teknolojik standart güvenlik donanımlarıyla yüklenmiş. Yoldan Çıkma Koruma paketi ve Çarpışma Anında Otomatik Fren özelliği gibi… XC90, yoldan çıkma durumunda ne olup bittiğini saptayıp, emniyet kemerlerini yolcuları koltuğa sabitlemek için sıkıştırıyor. Koltuk ve koltuk çerçevesi de, araç sert bir zemine düştüğünde omurga yaralanmalarını engellemeye yardımcı oluyor. XC90, aynı zamanda sürücü bir araçla aniden karşı karşıya geldiğinde otomatik fren yapma teknolojisine sahip dünyadaki ilk araç…

 

 

 

2015 Chevrolet Camaro Z/28

 

Modern ve agresif duruşu ile

“6. Nesil Chevrolet Camaro”

 

Otomobil dünyasının cazibe merkezlerinden Chevrolet Camaro ailesinin gelecek nesil ferdi hakkında ilk detaylar ortaya çıktı. 2015 Detroit Autoshow’da tanıtımı yapılıp 2016’da asfalt ile tanışacak olan 6. Nesil Chevrolet Camaro, çizgilerini köklerinden alıyor. 69 yapımı efsanevi Camaro’nun karoserinden yola çıkılarak tasarlanan yeni otomobil, modern ve agresif duruşunu koruyor. Onu kökleriyle bağlayan çizgileri, aynı zamanda atalarına saygı duruşu niteliği taşıyor…

 

 

 

G Serisi 35 Edition1

 

Efsane geri döndü; “G Serisi 35 Edition”

 

İlk kez 1979 yılında yollara çıkan arazi efsanesinin 35. yılına özel tasarladığı “G Serisi 35 Edition” gün yüzüne çıktı. Özel olarak üretilen bu model, hem tasarım hem de güç anlamında önemli değişikliklere sahip. Yalnızca G350 BlueTec ve G500 versiyonlarla sunulan 35 Edition’da özel renk seçenekleri tercih edilebiliyor. 18’inçlik alaşım jantların yer aldığı G Serisi 35 Edition’da parlak boya kullanılan ön ve arka tampon, yan aynalar ve tavan dikkat çekiyor. Dış tasarımını tamamlayan en önemli öğeler ise belki de AMG Sport paketle sunulan spor egzozlar ve krom detaylar… İç mekanda ise iki farklı renk seçeneği sunulurken, kabinde kırmızı dikişler, krom aksan, deri kaplı gösterge paneli ve AMG spor direksiyon simidi göze çarpıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.