Domingo’dan müzik ziyafeti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cemiyet hayatının ünlü isimleri Plácido Domingo ile unutulmaz bir akşam yaşadılar.

 

IEG Live, Pozitif Live ve Piu Müzik işbirliği ile İstanbul’a gelen ve yarım yüzyılı aşkın aktif sanat hayatıyla “operanın kralı” unvanını koruyan İspanyol tenor Plácido Domingo, Garanti Bankası ana sponsorluğu ile Ülker Sports Arena’da hafızalardan silinmeyecek bir konser verdi.

 

Sanat ve cemiyet hayatından ünlü simaların da izlediği konserde Domingo’ya 65 kişilik Filarmonia İstanbul Orkestrası’nın yanı sıra ünlü sopranolar Angel Blue ve Micaela Oeste de eşlik etti. 8000 kişilik dev izleyici korosu Plácido Domingo ile birlikte söyledi. Konserinde “Tonight”, “The Impossible Dream”, “Amor vida de mi vida”  gibi birçok sevilen eseri seslendiren Plácido Domingo’ya “Besame Mucho” şarkısında Ülker Sports Arena’yı dolduran 8000 kişilik dev izleyici korosu eşlik etti. Dakikalarca ayakta alkışlanan Domingo, oğlu Plácido Domingo jr. ile “What a Wonderful World” ve “Perhaps Love”ı da seslendirerek müzikseverlere unutamayacakları bir gece yaşattı.

 

Dünyaca ünlü sahnelerde 500’den fazla konser yöneten 9 Grammy ödüllü Plácido Domingo, iki gün sonra gireceği 74. yaşını, ilk olarak İstanbullu hayranlarıyla kutladı.

 

 

Haber’in Fotoğrafları

 

 

Ahmet Güneştekin Berrin civil Eyüp Can Gonca Karakaş Mustafa- Gül Oğuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.