Fazıl Say, 29 Ekim’de Saray’a gidecek…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Dünyaya ünlü piyanist Fazıl Say, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Saray’da olacak. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, müzisyen Fazıl Say’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Saray’da bir konser vereceğini ve bu özel gün ile ilgili bir beste hazırladığını açıkladı.
Muhalif çıkışları ile tanınan dünyaya ünlü piyanist Fazıl Say, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Saray’da olacak. Erdoğan, Say’ın Saray’da konser vereceğini Hürriyet yazarı Fatih Çekirge’ye açıkladı. Çekirge, konuya bugün köşesinde yer verdi. Erdoğan, Say ile anlaştıklarını belirterek, “Bu 29 Ekim resepsiyonu için Fazıl Say bir Cumhuriyet bestesi hazırlıyor. Kendisiyle anlaştık. Resepsiyonda inşallah icra edilecek. Tabii bir iki bestesini daha ekleyecek” dedi.

Ömer Hayyam’ın bir rubaisini retweet ettiği için bundan 6 yıl önce hakkında soruşturma başlatılan Say, geçtiğimiz günlerde Truva Sonatı eseri için Ankara’daydı. Konsere gelenler arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan da vardı. Erdoğan, konser sonrasında sahneye çıkarak, Say’a övgülerde bulunmuştu.

Fazıl Say, Truva Sonatı’nın Ankara’daki prömiyerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a albümlerini imzalayıp hediye etmişti.

say3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.