Fotoğrafın Kafka’sı İstanbul’da!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Modern fotoğrafın Kafka’sı olarak tanınan Diane Arbus’un çalışmaları, ikinci ArtInternational kapsamında İstanbul’da sergilenecek.

 

Ağırlıklı olarak Ortadoğu ve Arap ülkelerinin sanat gündemini Türkiye’de buluşturmayı hedefleyen ArtInternational sanat fuarının ikincisi dopdolu bir programla sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Ortadoğu kökenli olup, çalışmalarını dünyanın farklı yerlerinde sürdüren sanatçıların işlerinin yanı sıra sanatın her alanından önde gelen isimler fuarda yer alacak. Bunlar arasında fotoğrafın Kafka’sı olarak da bilinen Diane Arbus’un yanı sıra Patti Smith ve Herbert List de fotoğraflarıyla ArtInternational’a konuk oluyor.

 

Bu yıl Haliç Kongre Merkezi’nde 26-28 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan ArtInternational’da, iki kez Guggenheim Ödülü kazanmış olan Diane Arbus’un ismini dünya çapında duyurmasını sağlayan portreleri görülebilecek. Modellerini engelliler, transeksüeller, cüceler, devler gibi toplumun ‘ucube’ olarak nitelediği insanlardan seçen Arbus, Robert Miller Gallery’nin koleksiyonu içerisinde İstanbul’da sergilenecek. Hayatı 2006 yılında sinemaya uyarlanan Diane Arbus’u filmde Nicole Kidman canlandırmıştı. Robert Miller Gallery koleksiyonu içerisinde yer alan ve fuarda fotoğrafları sergilenecek olan diğer sanatçılarsa punk-rock yaşam biçiminin kurucusu Patti Smith ve Magnum fotoğrafçısı Herbert List.

 

 

Megastar İstanbul’u sallayacak!

 

Kirli Kedi ve Atlantis Yapım organizasyonuyla 3,4 ve 5 Eylül’de Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşmesi planlanan Tarkan konseri yine büyük ilgi gördü.

 

Megastar Tarkan’ın heyecanla beklenen konserlerinin biletleri hızla tükendiği için 3,4 ve 5 Eylül tarihlerindeki konserlere iki konser daha eklendi. Bu yılki maratonunu toplam beş konserle tamamlayacak olan Megastar, 7 Eylül Pazar ve 8 Eylül Pazartesi tarihlerinde de sevenlerine unutulmaz bir gece yaşatacak…

 

 

Disney’in Güzel ve Çirkin’i Türkiye’de ilk kez Zorlu Center PSM’de!

 

Disney ve Broadway’in orijinal, ödüllü ve olağanüstü “Beauty and Beast” müzikali 9-19 Ekim tarihleri arasında Türkiye’de ilk kez Zorlu Center PSM sahnesinde!

13 yıl boyunca sahnelenen müzikal, hala Broadway’in en uzun süre gösterimde kalan ve en yüksek hasılatlı gösterileri arasında ilk 10’da yer alıyor.

Turneye çıktığından bu yana, 20’den fazla ülkede 35 milyon seyirciye ulaşan Beauty and Beast, Broadway klasiğini en özgün haliyle yeniden hayata geçirmek için Zorlu Center PSM’in muhteşem sahnesinde bir araya geliyor…

 

 

Caz müziğinin muhteşem ikilisi geliyor!

 

Caz müziğinin muhteşem ikilisi Kenny Barron ve Dave Holland, 24. Akbank festivali kapsamında 31 Ekim Zorlu Center PSM’de sevenleriyle buluşuyor.Dizzy Gillespie ve Miles Davis gibi caz tarihinin efsaneleri tarafından keşfedilen bu iki müzisyenin, enstrümanlarına dokundukları andaki kendilerine has stilleri onları essiz kılıyor.Caz müziği, büyük orkestralardan tek kişilik performanslara pek çok grup yapısıyla icra edilse de, “duo” formatındaki ikili caz projeleri oldukça keyifli…Eserleri ve performanslarıyla Grammy ödülüne aday gösterilen piyanist Kenny Barron ve kontrbasçı Dave Holland, 31 Ekim gecesi unutulmazlar arasına girecek…

 

 

Goran Bregovic 10 Eylül’de sevenleriyle buluşacak!

 

Balkan müziğinin en önemli isimleri arasında yer alan Goran Bregovic, 10 Eylül’de ODTÜ Vişnelik Tesisleri’nde sevenleriyle buluşuyor.

 

Wedding and Funeral Band ile beraber konserler veren Goran Bregovic, şüphesiz ki Balkanlar’ın en tanınmış besteci ve şarkı sözü yazarlarından biri. Film müziğine ilk olarak 1978’de Mica Milosevic’in Nije Nego filmiyle başlayan Bregovic’in en renkli ortaklığı yönetmen Emir Kusturica ile gerçekleşti. 1989’da Çingeneler Zamanı, 1993’te Arizona Dream, 1995’de Cannes Film Festivali’ni kazanan “Underground” ve 1998’de “Crna Macka” gibi Emir Kusturica filmlerinin müziklerini yaparak Kusturica ve Bregovic çok başarılı bir ikili haline geldi. Sanatçı ayrıca 2008’de Can Dündar’ın yazıp yönettiği “Mustafa” filminin müziklerini de yaptı.

 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.