Gala Modern ile eğitime destek…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gala Modern geceleri, eğitime destek vermeye devam ediyor.

 

İstanbul Modern’in eğitim programlarını destekleyerek 2015 yılında da çocuk ve gençlerin eğitimine olanak yaratmak amacıyla bu yıl altıncısı düzenlenen “Gala Modern”, 13 Aralık Cumartesi akşamı İstanbul Modern’de gerçekleştirildi. İş, sanat ve medya dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren geceye 600 kişi katıldı.

 

“Gala Modern” gecesinin ana sponsorluğunu Finansbank Quartz Varlık Bankacılığı üstlendi. “Gala Modern”in diğer sponsorlarından İstanbul Modern Restoran, her yıl olduğu gibi bu yıl da gece için özel menü hazırladı, Vakko Espace gecenin mekân tasarımını, Dream Design Factory ise organizasyonunu yaptı.

 

Sunuculuğunu, gönüllü olarak Rana Erkan Tabanca’nın üstlendiği “Gala Modern” gecesinde, müzenin eğitim etkinliklerine destek sağlamak amacıyla Raffi Portakal ve Maya Portakal Bitargil yönetiminde destek yarışı gerçekleştirildi.

 

“Gala Modern” gecesine sanatçılar Merih Akoğul, Barbara-Zafer Baran, Tosun Bayrak, Hüseyin Çağlayan, Ergin Çavuşoğlu, Murat Germen, Ara Güler, Huri Kiriş, Ozan Oganer ve Canan Tolon  İstanbul Modern’in eğitim projelerine destek olmak için özel çalışmalar hazırladı. Bu yıl ilk kez, İstanbul Modern koleksiyonunda da çalışması yer alan uluslararası sanatçı Tony Cragg de “Gala Modern” gecesine özel bir heykel gerçekleştirdi. Naile Akıncı’nın bir yapıtı ise “Naile Akıncı’nın İzinde” adlı eğitim programının hayata geçirilmesi için Akıncı ailesi tarafından destek yarışına verildi. 13 sanatçının 15 çalışmayla yer aldığı destek yarışında müzenin eğitim projelerine 2 milyon 870 bin TL katkı sağlandı.

 

Bugüne kadar “Gala Modern” gecelerinden sağlanan katkılarla 190 bin çocuk ve gencin sanat eğitiminden yararlandığını belirten İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, “10.yılını kutlayan İstanbul Modern, Türkiye’nin çok kültürlü birikimine ve evrensel değerlerine ev sahipliği yaparken, farklı disiplinlerdeki etkinliklerle ve sanat eğitimi projeleriyle geleceğin izleyicilerinin yetişmesine katkıda bulunmayı sürdürüyor” dedi.

 

“Gala Modern” gecesini düzenleyen İstanbul Modern Kültür Elçileri, Esra Ekmekçi Çalıcıoğlu, Levent Çalıkoğlu, Banu Çarmıklı, Oya Eczacıbaşı, Şeli Elvaşvili, Cem Hakko, Banu İpeker, Esra Özsüer, Maya Portakal Bitargil, Raffi Portakal, Okşan Atilla Sanön, Aslı Soyak, Asuman Şener, Rana Erkan Tabanca, Melkan Gürsel Tabanlıoğlu ve Taha Tatlıcı’dan oluşuyor.

 

 

Haber’in Fotoğrafları

 

 

Ronit Gülcan Patrick Blanc, Faruk-Füsun-Murat Eczacıbaşı Özcan-Aylin TahincioğluOya EczacıbaşıNesrin-Mehmet EsirtgenNeslişah AlkoçlarMina-Melkan TabanlıoğluMemet-Ebru EdinIrmak-Kazım KöseoğluBeyza-Murat ArslanBerrak BarutAli-Rabia Güreli

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.