Hilton, 2021 yılını yüzde 5,6 büyüme ile kapattı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hilton, 2021 yılını altı kıtada 18 marka altında 6 bin 800’ü aşkın otel ve net yüzde 5,6 büyüme ile kapattığını açıkladı.

Uluslar arası zincir otel markası Hilton, 2021 yılında da büyümeye devam ettiğini ve gözde destinasyonlarda yeni markalarını faaliyete geçirdiğini duyurdu. Şirketten yapılan açıklamaya göre, pandemi sürecinden daha da güçlenerek çıkan Hilton, 2021 yılını rekor büyümeyle kapatarak büyük bir başarıya imza attı. Halihazırda dünyanın en büyük otel işletmecilerinden biri olan Hilton, toplamda 414 tesis açarak sistemine 67.100’ü aşkın oda ekledi. Hilton böylece geniş portföyünü, dünya genelindeki varlığını ve küresel ölçekteki lider marka kimliğini daha da güçlendirdi. Pandemi döneminde de dünya genelinde büyümesini sürdüren şirket, 2021 yılını altı kıtada 18 marka altında 6.800’ü aşkın otel ve net yüzde 5,6 büyüme ile kapattı. Şirketin büyüme planı, yarısına yakını yapım aşamasında olan toplam 408 bin odası bulunan 2 bin 670 oteli içeriyor. Açıklamada görüşlerine yer verilen Hilton Başkanı ve CEO’su Chris Nassetta, “Bir yıllık toparlanma ve büyümenin ardından seyahat sektörünün esnekliğine ve ekibimizin dünya genelinde çok sayıda otelde müşterilerimize hizmet verirken değişime uyum sağlama kabiliyetine şahit olmak gerçekten inanılmazdı. Seyahat etmenin, yeni kültürleri deneyimlemenin, diğer insanlarla bağlantı kurma arzusunun insani deneyimin en önemli odaklarından biri olduğuna inanıyoruz. Hilton olarak, 2022 yılında konuklarımızı ağırlamayı ve yeni anılar biriktirmelerine katkıda bulunmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Hilton Küresel İş Geliştirme Başkanı ve CFO’su Kevin Jacobs ise, “Hilton olarak yakaladığımız büyüme, uzun vadede ne kadar iyi konumlandığımızı gösteren en önemli performans göstergelerinden biri olmaya devam ediyor. Otel sahipleri, üstün ticari performansımız nedeniyle bizimle çalışmayı tercih ediyor. Düşük sermaye gerektiren iş modelimiz ile tüm paydaşlarımız için değer sağlamaya ve birim başına net büyümeyi en üst düzeye çıkarmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.