Hilton’dan 11 yeni otel yatırımı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hilton; Hilton Hotels & Resorts, Curio Collection by Hilton, DoubleTree by Hilton, Tapestry Collection by Hilton ve Hampton by Hilton markaları altında Türkiye’de açılacak yeni otellerini duyurdu.

Hilton, Türkiye genelinde açılacak 11 yeni otel ile ülkedeki varlığını hızla büyütmeyi planlıyor. Ülkede neredeyse 70 yıldır faaliyet gösteren Hilton’un Türkiye’de geliştirme aşamasındaki 34 oteli, 4’ü ilk kez ülkeye giriş yapacak olan 10 ödüllü marka altında konumlanacak. Hilton’un faaliyette ve geliştirme aşamasındaki 100’den fazla oteline ev sahipliği yapan Türkiye, şirketin dünya çapındaki en büyük pazarlarından biri olma özelliği taşıyor.

Türkiye’deki büyüme hakkındaki heyecan ve mutluluğunu belirten Hilton Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon, “Türkiye, ciddi bir büyüme fırsatı sunan, son derece dinamik bir pazar. İstanbul Havalimanı’nda açılacak olağanüstü yeni Hilton Hotels & Resorts otelini de içeren en yeni anlaşmalarımız, ülke genelinde markalarımıza gösterilen talebin bir göstergesi niteliğinde. Uzun yıllardır gururla Türkiye’de faaliyet gösteren Hilton markası olarak, seyahat edenlerin ihtiyaçlarına daha geniş kapsamlı bir şekilde yanıt vermemizi sağlayacak büyüme sürecimizin bu yeni adımında değerli iş ortaklarımızla birlikte çalışacak olmaktan heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Hilton İstanbul Airport

TAYA Gayrimenkul Yatırım İşletmeleri Anonim Şirketi ile yapılan yönetim anlaşmasının ardından inşaatına başlanan Hilton İstanbul Airport’un 2025 yazında açılması bekleniyor. Hilton Hotels & Resorts markası altında yakın zamanda açılan oteller arasında Hilton Rome EUR La Lama, Hilton Skanes Monastir Beach Resort ve Hilton Taghazout Bay Beach Resort & Spa yer alıyor.

Les Temps İstanbul Karaköy, Curio Collection by Hilton

Koçak Gold Kuyumculuk Dış Ticaret A.Ş. ile yapılan franchise anlaşmasını takiben Karaköy’ün popüler turist duraklarından olan ve mimarisiyle dikkat çeken Kamondo Merdivenlerinin karşısındaki tarihi bir binada yer alacak olan Les Temps İstanbul Karaköy, Curio Collection by Hilton, 2025 yılı başlarında açılacak.

DoubleTree by Hilton Hotel and Suites İstanbul Altunizade

CCN Holding ile yapılan yönetim anlaşmasının ardından DoubleTree by Hilton Hotel and Suites İstanbul Altunizade’nin 2024 yazında açılması planlanıyor.

Ritus Hotel İstanbul Sultanahmet, Tapestry Collection by Hilton

Tapestry Collection by Hilton, 2025 baharında açılacak otelle Türkiye’ye giriş yapmaya hazırlanıyor. Ritus Hotel İstanbul Sultanahmet, Tapestry Collection by Hilton, 51 odası, üst düzey bir yeme içme deneyimi sunacak tüm gün açık restoran ve lobi barı ve fitness merkeziyle konuklarına hizmet verecek.

Hampton by Hilton Türkiye’deki büyümesini sürdürüyor

Hampton by Hilton’un Türkiye’deki hızla genişleyen otel portföyüne beş yeni üye daha ekleniyor. Bunlar Hampton by Hilton Antalya Airport, Hampton by Hilton Ankara Airport, Hampton by Hilton Adana Batı, Hampton by Hilton İstanbul Şişli ve Hampton by Hilton Merter olarak öne çıkıyor. Tümü 2026’dan önce hizmete girecek olan otellerden Hampton by Hilton Antalya Airport ve Hampton by Hilton Merter’in 2024 yılında, Hampton İstanbul Şişli’nin ise 2025 başlarında kapılarını açması planlanıyor.