Hız, konfor ve lüks…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aston Martin

“Vulcan”

 

İngiliz otomotiv devi Aston Martin, yeni hiper otomobili Vulcan’ı tanıttı. 800 beygirden fazla güç ürettiği belirtilen ve 7.0 litrelik V12 motorun bulunduğu Aston Martin Vulcan, klasik Aston Martin tasarım anlayışını da koruyor.

 

Ön farlarının tasarımı klasik tasarımdan uzak olsa da klasik Aston Martin tasarım anlayışını yansıtan ana kasa ve karbonfiber gövde kiti, Aston Martin Vulcan’ın etkileyici görünümünde önemli etkenler.

 

Sadece 24 adet üretileceği açıklanan Aston Martin Vulcan, 1.5 milyon sterlin fiyat etiketi ile satılacak.

 

Koenigsegg

“Regera” 

 

Elektrikli süper spor otomobil dünyasına bir araç daha katıldı. İsveçli süper spor otomobil üreticisi Koenigsegg’in “Regera” adını verdiği yeni modeli çok iddialı değerlere sahip.

 

Hibrit sistemli bu aracın kalbinde 5.0 litre V8 çift turbo beslemeli benzinli motor yer alıyor. 620 volt bataryalı elektrikli motor ise buna eşlik ediyor.

 

Önde 160 kw, arkada 180 kw ve ortada ise 520 kw güç üreten elektrikli motor hücreleri, benzinli motorla birleştiğinde 1500 beygir 2000 nm tork gibi sınırları zorlayan bir güç sunuyorlar.

 

7 ileri DCT şanzımana sahip olan bu yeryüzü uçağının 0-400 km/s hızlanması ise 20 saniyenin altında…

 

2015-red-lamborghini-aventador-sv

 

Lamborghini

“Aventador SV”

 

Aven­ta­dor Su­per Ve­lo­ce (SV), Lamborghini’nin en güç­lü mo­de­li…

Lamborghini’nin yollardaki en hızlı aracı olacak Aventador SV, 750 beygir gücünde 12 silindirli 6.5 litre motoruyla 354 km/s hıza ulaşma özelliğiyle hız tutkunlarının büyük ilgisini çekiyor.

 

7 ile­ri sı­ra­lı oto­ma­tik şan­zı­man gü­cü­nü 4 te­ker­le­ğe bir­den ile­ten süper lüks otomobil bu sa­ye­de 0-100 km/s iv­me­len­me­si­ni 2.8, 0-200 km/s hız­lan­ma­yı ise y 8.6 sa­ni­ye­de tamam­lı­yor.

 

Mar­ka­nın ver­di­ği bil­gi­ye gö­re 0’dan 300 km/s sü­ra­te ka­dar ge­re­ken sü­re ise sade­ce 24 sa­ni­ye… Sa­at­te 350 ki­lo­met­re hı­za ula­şa­bi­len ara­cın or­ta­la­ma tüketimiyse 16 lit­re ola­rak be­lir­len­miş. Ara­ç, 100 ki­lo­met­re sü­rat­le yol alır­ken 30 met­re içe­ri­sin­de du­ra­bi­li­yor.

 

Ford

“GT”

 

Amerika’nın güçlü otomobil üreticilerinden Ford, 2006 yılından beri değişiklik yapmadığı GT modelini adeta baştan yarattı…

Gelişmiş Eco Boost performansı, karbon fiber ve gelişmiş aerodinamik özelliklerin bir araya geldiği yeni Ford GT, İçerisindeki yeni nesil 3.5 litre Twin-Turbo Eco Boost V6 motor ile 600 beygirin üzerinde güç üretiyor.

 

Pek çok özel tasarımlı parçadan oluşan otomobilde, süper spor otomobil teknolojileri bir araya getirilmiş…

 

Çoklu kontrol destekli F1 tarzı direksiyon ve 4 tekerde yer alan karbon-seramik fren diskleri ile en yüksek hızda bile sorunsuz yavaşlayacak Ford GT, gelişmiş aerodinamik özellikler ile birlikte, mükemmel sürüş deneyimini hedefliyor.

Ayrıca özel tasarım arka farlar ve geniş iki egzoz çıkışının yer aldığı Ford GT 2017’nin üretimine, 2016 yılında başlanacak.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.