Hollywood’un efsane ismi Türkiye’ye geliyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Oyunculuğu ile Hollywood’un efsane ismi haline gelen Steven Seagal, müzikleriyle de dünya listelerini zorluyor. Blues tarzında yaptığı müzikleriyle hayran kitlesini ikiye katlayan Steven Seagal, Türkiyeli dinleyicileriyle İstanbul’da buluşmaya hazırlanıyor. Bir içecek firması sponsorluğunda Türkiye’ye gelen sanatçı, Blues Band konseri ile hayranlarıyla 16 Temmuz Çarşamba akşamı saat 21:30’da Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda buluşacak. Bosphorus Entertainment’ın organizasyonunda gerçekleşecek olan konserin biletleri Biletix’te satışa sunuldu.

 

 

 

 

Hugh Laurie İstanbul’da!

 

21. İstanbul Caz Festivali’nin bu yılki en önemli konuklarından biri Hugh Laurie!

“House” dizisinde oynadığı “Doktor House” karakteriyle önemli bir hayran kitlesi kazanan, sinemanın ve televizyonun sevilen ismi Laurie, oyunculuğunun yanı sıra müzisyenlikte de başarısını kanıtladı. Blues ile yaşadığını, ağladığı ve dans ettiğini her fırsatta söyleyen Laurie, bu tutkusunun verdiği heyecanla Let Them Talk (2011) ve Didn’t it Rain (2013) albümleriyle Amerikan Blues listelerinde bir numara oldu. Konserlerinde komedyen tarafını da ön plana çıkararak seyircilerle samimi bir hava yaratan Laurie, 9 Temmuz’da gerçekleşecek olan bu konserle cazseverlere büyük bir doyum yaşatacak.

 

 

Fazıl Say “ENKA Açıkhava Konserleri”nde

 

Ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, 10 Temmuz tarihinde gerçekleştireceği Enka Açık Hava konserlerinde solo performansıyla yer alıyor.

 

Mozart, Chopin, Beethoven gibi ünlü klasik müziğin bestecilerin eserlerinin yanı sıra; Fazıl Say resitalinde kendi bestelerine de yer verecek. Fazıl Say’ın sihirli parmaklarından çıkan tınılar, Enka Açık havada ruhunuz ile buluşuyor…

 

 

Özcan Uzkur’dan Kimliksiz Sergi: Genesis

 

Plastik sanatların farklı alanlarında iki ve üç boyutlu çalışmalarını sürdüren Özcan Uzkur, “Genesis” isimli sergisiyle insanlık dramını gözler önüne seriyor…

 

2012 yılında gerçekleştirdiği “Shithdeath” sergisinin devamı niteliğindeki bu çalışmada sanatçı, kimliksiz bedenlerle oluşturduğu iki ve üç boyutlu çalışmalarında birbirine savaş açmış insan bedenlerinden izler yaratmış…Yapıtlarında lif ve kan öne çıkarak, bir yandan bedeni oluşturmak üzere bir araya gelip bir yandan ondan ayrılıyor. Birleştiği anda tekrar dağılmaya başlayan beden, belki de kendi bedenine yabancılaştığını ve hiçbir zaman tam bir bütün olamayacağını ifade ediyor.

 

Zorlu Center PSM’nin Galeri İlayda işbirliği ile ev sahipliği yapacağı sergi, 6 Haziran-3 Ağustos tarihleri arasında Zorlu Center PSM Galeri alanında sanatseverlerle buluşuyor.

 

 

Tehlikeli TamayullerAYIN KİTABI

 

“Tehlikeli Temayüller”

 

“Ellilerde, altmışlarda ‘cool’ olmak mühimdi; zira az bulunan bir özellikti ‘cool’luk. Şimdi herkes, Ölü Canlar kastingi için hazırmış gibi dolanıyor ortalıkta.”

 

Sadece bu kitap için kaleme alınan yazılarından oluşuyor Tehlikeli Temayüller. Ancak bu kez, malzemesini farklı bir şekilde işliyor Mağden; küçük detaylardan, anekdotlardan yola çıkıp hayati meselelere uzanıyor. Kapısına dadanan bir kediden boğucu ikili ilişkilere, ille-de-doğurması-gereken kadınlardan milletçe mankafalaşmamızın nedenlerine açılıyor. Son model mirasyemezleri, hayatı bize dar eden taksicileri, popüler kültürün yaratıklaştırdığı yeni nesli, “Kutsal Annelik Dikenli Tacını” başından çıkarmayanları ya da “Fazla İltifat ve Alâkayla İğdiş Edilmiş Oğulları” anlatıyor. İçinde boğulduğumuz kesintisiz kast toplumunu ve hakikat sevmezliğin gönüllü müritleri olma halimizi deşifre ediyor. Ama en önemlisi, tüm bunlardan kaçınma yollarını, sinsice gözden ırak tutulan ferah mı ferah diğer seçenekleri gözler önüne seriyor bu yazılar. Her zamanki gibi dobra, zeki, sakınmasız, keskin, samimi, her zamanki gibi DÜZEN’e kinli. Her zamanki gibi “sek,” kendine has, Perihanmağdence… Üstelik sıfır kilometre…

Yorumlar kapalı.