“İyiyi değil, mükemmeli sunmayı hedefledik…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Biz müşterilerimiz için iyiyi değil, mükemmeli hedefledik!” diyen ve ürünlerinin özelliklerini bizlerle paylaşan Dericompany Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cüce, bu sayımıza konuk oldu.

 

– Röportajımıza sizi ve Dericompany’yi tanıyarak başlayabilir miyiz?

1987 İstanbul doğumluyum. Babam ve dedemden edindiğim ticari bilgi ve ahlak birikimi doğrultusunda zaman, para, malzeme planlama ve yönetim gibi kaynakların verimli kullanılmasını amaç edinerek ve deri sektörünün aile mesleğimiz olması sebebiyle Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği eğitimi aldım. Eğitimim boyunca katıldığım seminerler ve dil eğitimlerim dolayısıyla uzun dönem yurt dışında yaşadım. Bu süreçte global anlamda deri sektöründeki yetersizlikleri, Türkiye ve Dünya piyasasında tüketicide gerçek 1. sınıf deri kalitesi algısının oluşmadığını, sektörde model çeşitliliğinin sağlanmadığını fark ederek, uzun süre yaptığım araştırmalar ve çalışmalar doğrultusunda Dericompany Deri ve Tekstil Şirketi’ni kurmaya karar verdim.

 

 

– Dericompany’nin kalite politikası hakkında bilgi alabilir miyiz? Ürünlerinizin özellikleri neler?

Deri, hava koşullarına bağlı olarak soğuktan koruma amaçlı bir ihtiyaç olabildiği gibi, kaliteli ve şık olması sebebi ile bireye statü katma aşamasında da diğer tekstil ürünlerinden çok farklı bir kategoridedir. Dericompany olarak sektöre girerken tüketiciye iyiyi değil, mükemmeli sunmayı hedefledik. Deri sektörüne ithalatçı markaların aksine derinin imalat aşamasından, tüketiciye sunuş aşamasına kadar  hakimiz. Biz bu işin mutfağından geldiğimiz için Dericompany markasına kaliteyi en doğru şekilde entegre etmeye çalışıyoruz. Kalite politikamız doğrultusunda toplam kalite yönetimini baz alıp maliyetleri minimize ederek kaliteyi maksimum seviyede tutup verimliliği artırmayı hedefliyoruz.

Ürünlerimizin hammaddesinden üretimine kadar tüm aşamaları Türkiye’de gerçekleşmektedir. Uşak’ta bulunan profesyonel üretim tesisimizde, ürünlerimizi %100 doğal derilerden, hassas el işçiliği ile teknoloji ve kaliteyi bir araya getirerek üretmekteyiz. Ürünlerimizin renklendirme aşamasında kullandığımız boyalar da organik özelliktedir. Bu anlamda doğaya zarar vermeden, insan sağlığını önemseyerek üretim yapıyoruz. Farklı kategoride geniş renk kartelası ve özel tasarımlarıyla her zevke uyum sağlayan, Top-Grain üretim yaparak, deriyi obje olmaktan çıkarıp, zevkinizi ve kalitenizi yansıtmanız için sizlere sunuyoruz. Başka bir noktaya değinmek gerekirse; deri ürünlerinde gerçekten kaliteli bir ürün alırsanız, o ürünü kullanarak eskitmeniz mümkün olmuyor. Dericompany ürünleri de bu anlamda moda dilinde ‘ageless’ diye tabir edilen, miras niteliğinde ürünlerdir.

 

– Kreasyonlarınızı oluştururken baz aldığınız kriterler nelerdir?

Paris-Milano-Hong Kong’ta düzenlenen fuarları takip ederek yeni trendleri belirleyip ürün gamımıza yön veriyoruz. Aynı zamanda, üretim yaparken ürünlerimizin deri kalitesine ve tasarımına gösterdiğimiz özveriyi, kullandığımız aksesuarlarda da gösteriyoruz; üretimimizin her aşamasında titizlikle hareket ediyoruz.

Ürün tasarımı yaparken ticari kaygı gütmeksizin empati odaklı çalışıyor, bu aşamada moda olan renk ve ürünleri takip ediyoruz. Fakat moda algısı çoğu zaman yanlış anlaşılabiliyor. Tüketicilerimiz sırf ‘moda’ diye yaşam tarzına uymayan renk ve tasarımları seçmemeli. Kıyafet seçimi bana göre insanın karakter özelliklerinden ruh durumuna kadar her şeyin ifade biçimidir. Bu doğrultuda “İnsanlar neyi üretsek satın alırlar” demekten çok “Ürünlerimiz insanları ne kadar yansıtır” düşüncesiyle hareket ediyoruz. Bazı markalar marka bilinirliği sağladıktan sonra, kalite olarak iyi olmayan ürünleri kreasyonlarına koyabiliyorlar ama bizim Dericompany olarak olmazsa olmazımız kaliteden ödün vermeden üretim yapmaktır.

 

– 2014 ilkbahar/yaz sezonunda deri ürünlerinde ön plana çıkacak olan trendler nelerdir? Özellikle bu sezon hangi renkler ön planda?

Dericompany ilkbahar/yaz sezonuna feminen, romantik ve enerjik bir havayla giriş yapıyor. Deri bu yıl altın çağını yaşıyor ve bu özelliği ile kıyafet seçiminde olmazsa olmaz konumda. Deri önceden sadece kış mevsiminde kullanılan bir kıyafetken artık teknolojinin gelişmesi ile beraber ilkbahar/yaz döneminde de kullanılabiliyor. Yazlık diye nitelendirdiğimiz perfore işlentili deri ceketler, elbise, etek, şort, cüzdan, çanta, kemer ve bilekliklerin yanı sıra; deri detaylarıyla çok şık olan modeller, Dericompany kadınının ve erkeğinin kendisinden emin duruşuna bir kez daha ihtişam katacak.

Bunun yanında, baharın gelmesiyle birlikte sezon oldukça renklendi. Önceden deri denilince akıllara gelen renk siyah, kahve ve bordo renkleriyken, şimdi nil yeşilinden parlament mavisine, kırmızıdan mora kadar uzanan ve her rengi içinde barındıran farklı tasarım ve modellerle koleksiyonlar oluşturuyoruz.

 

– Derinin kalitesi nasıl anlaşılır? Bu noktada okuyucularımıza özel tüyolar verir misiniz?

Derinin kalitesinin en belirgin göstergesi ince olmasıdır. Dericompany materyal kalınlığı açısından ultra ince, yumuşak, sağlam ve alışılmışın dışında hafif olan tasarımlarla müşterilerine hitap etmektedir.

 

– Son olarak, Dericompany’nin ileriye yönelik projelerinden bahseder misiniz?

Dericompany, ham maddesinden işlenti aşamasına kadar kullandığı tüm ürünlerle, deri şıklığını sevenler için kendilerini en güzel şekilde yansıtabilecekleri özgün koleksiyonlar üretmektedir. Yeni sezonda kot ve kaşeyi deri modellerimizle entegre ederek alışılagelmişin dışında farklı bir koleksiyon oluşturacağız. Bunun dışında, kurumsal olarak yurt içi ve yurt dışında mağazalaşma projelerimiz var… Bunlara ek olarak; günlük hayatta insanlar alışverişe yeterince zaman ayıramayabiliyor veya alışveriş yapmak için gittikleri mekanlarda kaliteli ve zevklerine hitap eden ürünler bulamayabiliyor. Biz bu düşünceyle özellikle son yıllarda revaçta olan online alışveriş yoluyla da satışlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda www.dericompany.com adresinden ürünlerimiz hakkında bilgi alabilir ve dilerseniz online alışveriş yapabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.