Yılmaz Özdil’in Kaleminden Kadın

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yılmaz Özdil’in Kırmızılı Kedi yayınevinden çıkan son kitabı ‘Kadın’ Türkiye’deki erkek egemenliği altındaki kadın algısını mercek altına alıyor. Son yıllarda artan toplumsal olayları irdelemeye yönelik Özdil’in kaleme aldığı Kadın, farklı bakış açıları sunarak kalıplaşmış kavramları sorgulayıcı bir dille okuyucuya aktarıyor. Kadın’ın şimdiden kütüphanenizdeki yerini ayırın!

 

 

Konser

 

Bu gece caz doruklarda!

 

Türk müzisyen ve kompozitörlerinin caz ve orkestra müziği içinde yerlerini alabilmeleri, dünya müziğine, geleneksel müziğimize ve kültürel birikimlerimize çağdaş, akademik ve araştırmacı bir gözle bakabilmekle mümkün olabileceği inancıyla CRR Bigband adıyla 2007 yılında yola çıkan CRR Caz Orkestrası 13 Mayıs’ta kapılarını müzikseverlere aralıyor.Sekiz yıl içinde 100’ü aşkın yeni eseri Türk Caz Müziği repertuvarına kazandıran topluluk, enstrümantal müziğin yanında vokal müziği de repertuvarına katarak, her biri enstrümanında virtüöz olan orkestra elemanları ile, ulusal ve uluslararası solistleri, sanatseverlerle buluşturmayı hedefliyor. Müzik ziyafetine doyacağınız bu geceyi kaçırmayın!

 

 

 

Sergi

 

Dijital Devrim Bu Sergide!

 

Sanat ve teknoloji birlikteliğinin hangi boyutlara ulaşabileceğine, bugüne kadar Türkiye’de gerçekleşmiş en kapsamlı teknoloji sergisi olan Digital Revolution’da tanıklık edebilirsiniz. İlk kez geçtiğimiz yıl içerisinde Avrupa’nın en büyük gösteri sanatları merkezi Barbican Centre’da katılımcılarıyla buluşan devasa sergi, 12 Haziran’a kadar, Zorlu Holding katkılarıyla Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor.

 

Tiyatro

 

“Seni Seviyorum Mükemmelsin, Şimdi Değiş”

 

Kadın-erkek ilişkileri hiç bu kadar komik olmamıştı! Romantizm, müzik ve eğlence dolu unutulmaz bir müzikal Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sizi bekliyor. Her sahnesinde kendinizden bir parça bulacağınız “Seni Seviyorum Mükemmelsin, Şimdi Değiş”; insanın varoluşundan bu yana süregelen; yer, zaman, durum değişse de bazı yönleri hiç değişmeyecek olan ilişkileri konu ediyor. Bu oyunda kadın-erkek ilişkilerinin evrenselliği karşısında şaşıracak, çiftlerin başlarına gelen olayları kahkahalarla izleyeceksiniz.

 

Performans

Üç Kuruşluk Opera

 

Bertolt Brecht’in unutulmaz oyunu Üç Kuruşluk Opera, dünyaca ünlü tiyatro topluluğu Berliner Ensemble’ın prodüksiyonu ve çağdaş tiyatronun dahi yönetmeni Robert Wilson’ın yorumuyla İstanbul’da.

 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ev sahipliğinde, ENKA Vakfı sponsorluğunda 13 Mayıs Cuma ve 14 Mayıs Cumartesi günleri Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatro’da izleyici karşısına çıkacak Üç Kuruşluk Opera, maceralarla dolu bir antikahramanlar dünyası aracılığıyla sadece geçmişe ışık tutmakla kalmıyor, bugünün dünyasına ait çok somut gerçekleri işleyerek, günümüzü farklı bir bakış açısıyla yorumlamaya da imkan tanıyor. Üç Kuruşluk Opera, sahne sihirbazı Robert Wilson’ın sıradışı yönetmenliğinde, hareketin, ışığın, metnin ve tasarımın birbiri içine geçtiği bir 21. yüzyıl klasiğine dönüşüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.