Mandarin Oriental Bodrum’un yüzde 50’si Azeri gruba satıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Bodrum’un en lüks otellerinden biri olan Mandarin Oriental Bodrum’un yüzde 50’sinin Azerbaycan merkezli Pasha Grubuna satıldığı belirtildi.

Azerbaycan’da başta bankacılık olmak üzere, finans, sigortacılık, inşaat taahhüt, gayrimenkul geliştirme ve turizm alanlarında faaliyet gösteren Pasha Grubu, Bodrum’un en lüks otellerinden Mandarin Oriental Bodrum’un yüzde 50’sini Astaş Holdingden satın aldığını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen ortaklık sonrası otel, Astaş Holding ve Pasha Holding’in ortaklığında faaliyet gösteren Asta Cennetkoy Turizm ve İşletmecilik A.Ş. adına Vedat Aşçı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığında hizmetlerine devam edecek.

Vedat Aşçı: Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ortaklık sürecine katkı sağladı

Ortaklığa ilişkin açıklamada bulunan Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat AşcıMandarin Oriental Bodrum’u dünya standartlarının üstünde çok büyük bir vizyon ve emek ile 9 yıl önce Türkiye turizmine kazandırdık. Böylesine başarılı bir projenin yatırımcısı olmaktan da gurur duyuyorum. Bodrum’un dünya jet-set destinasyonları arasında yer almasına ciddi anlamda katkımız oldu. Markamızın güçlenmesi ve büyümesi, aynı derecede güçlü bir ortaklığa da vesile oldu. Pasha Holding, Türkiye’de yatırımları olan geniş perspektifli sağlam temellere dayalı bir grup. Markalarımıza yakışan bu önemli ortaklık ile doğacak sinerjinin çok daha başarılı ve örnek niteliğindeki işlere ve yeni işbirliklerine vesile olacağına inanıyorum. Biz, Astaş Holding olarak her zaman inandığımız projelere çok fazla emek verdik ve çok şükür projelerimizi de başarıya ulaştırarak, ülkemize, dünya çapındaki lüks turizm sektörüne örnek teşkil edecek kalıcı değerler sağladık. Pasha Holding ile yapmış olduğumuz bu güzel ortaklığın, bize verdiği mutluluğun yanısıra ülkemize ve Bodrum’a büyük değer katacağına inanıyor ve tüm taraflara ve turizm sektörüne bu iş birliğinin hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemize önemli döviz getirisi sağlayacak bu başarılı ortaklığın, başka yabancı yatırımcılara güzel bir örnek olacağının inancındayım. Bu ortaklık sürecine büyük katkıları olan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi yöneticilerine ve görev alan tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum.” ifadesine yer verdi.

“Turizm ana yatırım odaklarımızdan”

Pasha Holding CEO’su Jalal Gasimov ise ortaklığa ilişkin şu açıklamada bulundu:

“Türkiye’deki ilk yatırımımız bankacılık alanında oldu. 2015 yılından bu yana PASHA Yatırım Bankası ile finans sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Bunun dışında, Türkiye’de bugüne kadar gayrimenkul ve turizm alanında da çeşitli yatırımlarımız oldu. Türkiye’nin grubumuzun uzun vadeli yatırım stratejilerinde önemli bir yeri var ve turizm alanında, diğer bir çok alanda olduğu gibi, önemli potansiyelleri barındırdığını düşünüyoruz. Bizim de ana yatırım odaklarımızdan olan bu sektörde, bugün çok önemli ve büyük bir anlaşmaya imza attık. Astaş Holding gibi sektörde çok değerli yatırımları başarıyla hayata geçirmiş olan ve bu sayede ülke turizmine ve ekonomisine önemli katkılar sağlamakta olan bir grupla ortaklığa gitmekten mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Mandarin Oriental Bodrum Oteldeki bu ortaklığımızın tüm taraflar için hayırlı olmasını diliyor, uzun vadede farklı ve yeni yatırımlara da vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Genel
Genel