Mclaren’in yeni modeli; “650S GT3”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mclaren’in yeni modeli;

“650S GT3”

 

Mclaren 650S GT3, birçok parçası karbonfiberden üretilmiş agresif ve dinamik bir görüntüye sahip. Otomobilin ön ve arka bölümde Monocell alüminyum ve karbonfiber çerçeveler dikkat çekerken; otomobili hafiflemesi adına özel hafif karbonfiber gövde panellerine yer verilmiş. Ayrıca ön-arka difüzör ve büyük karbonfiber spoyler aracın GT3’ün tasarımını vurguluyor.

 

İç mekanda ise; FIA’nın onayladığı ve sürücüye daha geniş diz ve baş mesafesi sunan otomobilin tasarımını gücü tamamlıyor. Kaputunun altında 650 HP güç üreten 3.8 litrelik V8 ünite yer alan araçtan 2015 sezonuna kadar 15 adet üretilmesi planlanıyor.

 

 

Çaprıcı bir tasarım;

“Lexus LF-LC”

 

Japon otomotiv üreticisi Toyota’nın lüks markası Lexus’un 2017 yılında piyasaya süreceği Lexus LF-LC modeli, otomobil dünyasında heyecanla bekleniyor.

 

Tanıtıldığı otomobil fuarında çarpıcı görünüşüyle büyük beğeni toplayan Lexus LF-LC, 2 +2 coupe tasarımıyla, cuope tarzı genişliğe uyarlamış. 513 beygir gücü ile adeta bir hız makinesi olan otomobilin, benzin ve elektrikli motoru birleştirici özelliği de bir diğer artısı.

 

 

Sıradışı bir SUV modeli

“Lamborghini Urus”

 

İtalyan otomotiv devi Lamborghini’nin yeni SUV modeli, markanın arazi aracı özelliğine sahip olan ikinci otomobili. Lamborghini’ye has tasarımı SUV modele etkileyici bir tarzla uygulayan otomobil 584 beygir gücünde. 5.2 litrelik V10 motoru bulunan yeni Lamborghini, turbo şarj özelliğine de sahip. 2017’de piyasaya sürülecek olan lüks otomobilin SUV kategorisinde büyük bir rekabet yaratması bekleniyor.

 

Lexus LF LC (1) lamborghini-urus-02

 

Kalite, lüks ve eşsiz bir tasarım…

“Mercedes V-Class”

 

Mercedes V-Class 2014, 13 metre uzunluğunda kamp hayatına lüks yaşamı getiren sıradışı bir araç. 2014 V-Serisi dışta tipik bir modern van görünüme sahip iken, iç mekana geçildiğinde Mercedes-Benz’in binek araçlarında sunduğu kalite, lüks ve stilin aynen aktarıldığı açıkça anlaşılıyor. Özenle tasarlanmış renk uyumu, oturma grubuna dönüşebilen koltuklar ve katlanabilir paneller ile uzun yolculuklar için son derece konforlu bir yaşam sunan araç sekiz kişilik.

 

2014 Mercedes V Serisi’nin kaputu altında görev yapan dört-silindirli 2.1-litre hacimli turbo-dizel motorun üç farklı güç seçeneği bulunuyor. Aracın standart güvenlik sistemleri arasında ise Crosswind Assist (yan rüzgar yrd.) ve sürücülerin uykulu ya da dikkatsiz halde olduklarını fark etmelerine yardımcı olan ve mola vermeye teşvik eden Attention Assist yer alıyor.

Yorumlar kapalı.