MOYSAD Başkanı Alpaslan Baki Ertekin oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Mobilya ve Yatak Sanayicileri Derneği’nin (MOYSAD) Başkanı Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin oldu.

Yaklaşık iki ay önce mobilya sektörüne öncülük etmek için sektörün önde gelen markaları tarafından kurulan Türkiye Mobilya ve Yatak Sanayicileri Derneği (MOYSAD), ilk genel kurulunu gerçekleştirerek başkan ve yönetim kurulu üyelerini belirledi. 29 Ocak Cumartesi günü gerçekleşen ve kurucu üyelerinin tamamımın katıldığı genel kurul toplantısında önce Divan Heyeti seçildi. Ardından kurucu üyelerden Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan dernek kuruluşundan bu yana yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Dernek tüzüğünün kurucu üyelerin onayına sunulmasının ardından derneğin ilk başkanı olarak Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin seçildi. Üyelerin oy birliği ile seçilen ve 2 yıl boyunca derneğin başkanlığını yürütecek olan Ertekin yaptığı teşekkür konuşmasında, sektörde birlik ve beraberliğin yeniden tesis edilmesinin önemine vurgu yaparken derneğin bu anlamda hem sektöre yeni heyecan hem de büyük bir güç katacağını söyledi.

“Hedefimiz, Türk Mobilya Sektörünü uluslararası arenada söz sahibi yapmak E”

Amaçlarının sadece derneği büyütmek değil sektörün sorunlarına çözüm bulmak ve sektörün özellikle dış piyasaya açılmasına öncülük etmek olacağını sözlerine ekleyen Başkan hedeflerinin Türk mobilya sektörünü uluslararası arenada söz sahibi haline getirmek olduğunu ve asıl hayallerinin Türkiye’yi mobilya üretim ve ihracatında dünyanın en büyük 5 ülkesinden biri haline getirmek olduğunu kaydetti. Ertekin ayrıca bu yıl büyük bir fuar organize etmek istediklerini de sözlerine ekledi.

Yapılan seçim neticesinde dernek Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

YK Başkanı Alpaslan Baki ERTEKİN (Erciyes Anadolu Holding CEO)

YK Başkan Yrd. Nuri ÖZTAŞKIN (Yataş Group CEO)

YK Başkan Yrd. Davut DOĞAN (Doğanlar Holding YKB)

YK Üyesi Muharrem ÇİLEK (Çilek Mobilya YK Üyesi)

YK Üyesi Mehmet YAYLA (Kilim Mobilya YKB)

YK Üyesi Ömer ÇETMEN (ÇETMEN Grup Başkan)

YK Üyesi Metin GÜLTEPE (İşbir Holding CEO)