Muhteşem gala…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslararası Gastronomi Kulübü  Chaine des Rotisseurs üyelerine özel olarak NG Sapanca’nın düzenlediği gala yemeğinde Michelin yıldızlı ilk Türk  Şef Ali Güngörmüş tarafından hazırlanan menü sunuldu.

 

Gurmelerin oluşturduğu ve yaklaşık 800 yıllık geçmişe sahip kuruluşun üyelerinin yer aldığı gecenin ev sahipliğini NG Hotels İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür ve Chaine Des Rotisseurs Derneği Başkanı Mohamed Hammam yaptı. Ünlü şef Ali Güngörmüş tarafından Sapanca’ya özgü yöresel ürünlerle  hazırlanan sıra dışı menü, otelin doğa içindeki atmosferinin doyasıya yaşandığı Farina Restoran’da sunuldu. Eşsiz geceye gurmelerin yanı sıra cemiyet hayatından Melis-Kamil Berk, Sophia Reis, Rui Reise, Reyhan- Aydın Harezi ve Gonca Karakaş gibi isimler katıldı.

 

Hediye Güral Gür’ün konuklarla tek tek ilgilendiği davet, Dernek başkanı Mohamed Hammam’ın konuşmasıyla başladı. Şeflere duyulan saygıdan dolayı tuz ve baharatın kullanılmadığı gecede, Dünya’nın ilk ve tek Michelin yıldızlı Türk Şefi Ali Güngörmüş’ün hazırladığı menü  ritüellere uygun olarak konuklara ikram edildi. Davet için büyük bir özenle hazırlanan masa dekorasyonu ise davetliler tarafından beğeni topladı

 

 

Haber’in Fotoğrafları

 

 

Gülin Erdeniz Hediye-Özgür Güral. Melis Berk, Ali Esad Göksel, Hediye Güral Gür Sophia- Rui Reis

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.