Papara, Trabzonspor’un göğüs sponsoru oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzonspor Kulübünün, 2024-2025 sezonunda “inatçı formalar” sloganıyla tanıttığı formaların göğüs sponsoru Papara oldu.

Bordo-mavili kulübün Başkanı Ertuğrul Doğan, Papara Park’ta düzenlenen tanıtım toplantısında, kentte Trabzonspor’u desteklemeyen tek bir kişi bile bulunamayacağını, dünyanın hiçbir şehrinde böyle bir kulüp kültürü olmadığını söyledi. Ellerindeki en büyük gücün bu olduğunu ifade eden Doğan, “Yeni forma ana göğüs sponsorumuz artık Papara. Papara’nın CEO’su Emre Kenci Bey’e ve tüm Papara ailesine Trabzonspor aile adına teşekkür ediyorum. Kendilerini tarihin en büyük stadyum sponsorluğunda da Trabzonspor’u tercih ettikleri için tekrar teşekkür ediyoruz.” dedi. Doğan, bu sezon “inatçı formalar” sloganıyla sahne alacak formaların bugünden itibaren satışta olacağını belirterek, şöyle devam etti: “Taraftarlarımızdan ricamız, yeni sezon formalarımızdan satın alarak bayramlaşmalara böyle gitmeleridir. Böylelikle iki bayramı da bir arada yaşayacağız. Yeni formalarımız ve yeni göğüs ana sponsorumuz hayırlı olsun. Trabzonspor Kulübüne çok önemli bir destek verdiler. Bizde sponsorluğun dışında bir gönül bağı oluştu. Bu gönül bağına Trabzonsporlu arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin, dostlarımızın cevabını vereceklerine inancım tam. Muhakkak Papara kartlara olan ilgi her geçen dakika büyüyecektir.”

“5 sezon boyunca Papara, Trabzonspor formalarının göğsünde bulunacak”

Papara CEO’su Emre Kenci ise Trabzonspor ile yaptıkları sponsorluğun kendileri için gurur ve mutluluk verici olduğunu söyledi.

Trabzonspor ile sponsorluk ilişkilerinin 2018’de başladığını belirten Kenci, şunları kaydetti:

“2018’de küçük bir şirket olarak minicik bir anlaşma yaparak başladığımız hikaye bugün kocaman bir hale geldi. Ağustos 2023’te stat sponsorluğunda 5 yıl boyunca stadın isim haklarını içeren geniş kapsamlı bir sponsorluk anlaşmasına imza atmıştık, 1 milyar 416 milyon liralık. Bu anlaşma kapsamında 2024-2025 sezonundan başlayarak 5 sezon boyunca Papara, Trabzonspor formalarının göğsünde bulunacak. Bunu size duyurmaktan çok mutluluk duyuyorum. Biz yaptığımız anlaşmanın markamız ve şirketimiz için çok doğru bir anlaşma olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda kendimize güvenimiz yüzde 100. Ertuğrul başkanın ortaya koyduğu vizyonun, ayrıca takımın başarısının artarak devam edeceğine inancımız tam.”

Kenci, Papara’nın, finansın her alanında hizmet verecek süper finansal uygulama olma vizyonuyla çalışmaya devam ettiğini anlatarak, “Sürekli olarak yeni kategorilerde hizmetleri tüketici ve kullanıcılarımızla buluşturuyoruz. 9’uncu yılında olmamıza rağmen şirket büyümeye devam ediyor. Türkiye’de bu şekilde yeni alanlar açarak büyümeye devam ederken bir Türk teknoloji şirketi olan Papara’yı, yaptığımız yatırımlarla Avrupa’ya taşımaya başladık geçen sene. Bu sene de Pakistan’da oldukça büyük bir şirketi satın alarak Pakistan’da varlık göstermeye başladık.” dedi.

Papara’nın spora olan yatırımlarının devam edeceğini dile getiren Kenci, Trabzonspor’a Türkiye’de ve Avrupa’da başarılar diledi.

Kenci, bir gazetecinin, kulüplerin yapacağı transferlerde sponsorların ciddi destekleri olduğunu, Papara’nın da bu konuda desteğinin olup olmayacağını sorması üzerine, şu yanıtı verdi:

“Her ticari ilişkide olduğu gibi, sadece ticari fayda yeterli değil, gönül bağının oluşması gerekiyor. Biz bunu burada yakaladık. Sadece Ertuğrul Bey ile değil, Trabzonspor’un bütün ekibiyle çok iyi bir sinerjimiz var. Bazı ikonik formalar vardır, uzun yıllar devam eder ve insanın aklında kalır. Allah nasip eder de gücümüz devam ederse, bu sponsorluk çok uzun yıllar devam etsin istiyoruz. Bunun içerisinde de tabi ki takımın başarılı olabilmesi için ek katkılar varsa yapmak isteriz.”

Trabzonspor Taraftar Kartı’nın sağladığı avantajlara da değinen Kenci, “Her 50 liralık harcamada bir çekiliş hakkı kazandırıyor. Taraftarlarımız maç biletleri satın alabiliyorlar farklı kategorilerden. İmzalı forma kazanma şansları oluyor. Antrenmanlara katılma hakları oluyor, böyle faydaları var. Papara’da 6 milyon kullanıcımızın 10 milyon kartı var. Trabzonspor Kart, çok yeni çıkardığımız bir kart. Şu ana kadar 16 bin adet satıldı. Biz gidişattan çok memnunuz ve daha da artmasını bekliyoruz.” diye konuştu.