Saçlar bu yaz örülecek!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun yıllar Avrupa’da ve Kıbrıs’ta yaşayan ünlü saç stilisti Hüseyin Polat şimdi Türkiye’deki müşterilerine hizmet veriyor…

 

Uzun yıllar yurtdışında kalan ve birçok sanatçıya saç danışmanlığı yapan Hüseyin Polat yurda döndü ve Gayrettepe’de ve Florya’da iki saç atölyesi açtı.
Biz de bu noktadan yola çıkarak; şeffaf kaynağı Türkiye ile tanıştıran Polar ile ilkbahar-yaz saç trendlerini konuştuk.

 

– Geçtiğimiz sezona doğal saçlar damgasını vurdu. Bu yıl da bu akım devam ediyor mu? Biraz sezon trendlerinden söz eder misiniz?

 

Evet, geçtiğimiz sezona damgasını vuran doğal saç trendi bu sene de devam ediyor… Bu sezon hem dağınık hem de çok sıkı yapıştırılmış at kuyrukları; ıslak görünümlü saçlar, yumuşak dalgalarla yanda toplanmış modeller, net hatlarla ayrılmış saçlar çok moda. Yazın da bronz tenler sıkı at kuyruklarıyla ön plana çıkacak.
Geçen yıl başlayan örgü modası bu yıl da devam ediyor. Yandan dağınık, tek örgüler ve Helenistik tarzdaki örgüler yaz için ideal. Yataktan kalkmış gibi dağınık, doğal saçlar da çok revaçta olacak. Dağınık ama düzgün bir simetriye sahip saçlar kesinlikle çok daha seksi. Burcu Esmersoy bu saçı çok güzel uyguluyor. Bunun yanı sıra saçlar kısalmaya da başlıyor. Charlize Theron, Jennifer Lawrence, Nihan Buruk, Gülben Ergen kısa saçı iyi taşıyan isimler. Omur hizasından biraz aşağıda lob kesim dediğimiz saçlar ve perçem de sezon trendleri arasında sıralanabilir.

 

– “Artık demode” dediğiniz saçlar hangileri?

 

Uzun, kalıp gibi duran, maşalı, ten rengiyle uyumsuz renkteki abartılı saçlar kesinlikle demode.

 

“YAPAY SARILAR ARTIK DEMODE!”

 

– Sarı saç hala revaçta mı? Türkiye’de birçok kadın hala sarışın olma sevdasından vazgeçmedi. Bunun sebebi sizce nedir?

 

Eskisi gibi sarıya rağbet yok. Az önce de belirttiğim gibi abartılı, doğallıktan uzak sarı saçlar son derece demode! Artık sarı saçlar yerini daha doğal, yumuşak tonlara bıraktı. Örnek vermek gerekirse; açık kumral üzerine yumuşak geçişli serpme balyajlar; yani sanki denizden, güneşten 2-3 ton açılmış saçlar yaratmaya çalışıyoruz. Kalın balyajlardan, içinde turuncu yansımalar barındıran sarı saçlardan uzak durun!

 

-Saçın rengi ve kesimi kadar sağlıklı görünmesi de önemli. Bunun için müşterilerinize neler tavsiye ediyorsunuz, evde uygulayabileceğimiz bakımlar neler?

 

 

Elbette evde bakımlar yapabilirsiniz, ama bu bakımlarla en fazla saçınızın parlaklığını artırabilirsiniz. Her saçın ihtiyacı farklıdır. Öncelikle saçınızın ihtiyacına göre doğru ürünleri kullanmak ve biraz da profesyonel maskelere ihtiyacınız var. Önemli olan saçınızdaki eksik maddeyi saça geri vermektir. Bunun için kuaför salonlarında profesyonel teşhis şart.

 

“HERKESİN BİR RENGİ VARDIR!”

 

– Size niye renk uzmanı diyorlar?

 

Hayal gücümün çok kuvvetli olduğunu söylerler, insanlara baktığım zaman onları hemen renklerle bağdaştırırım. Herkesin bir rengi vardır. Bunu görebiliyorsanız doğru kurguyu yapabilirsiniz. Müşterilerimin isteklerini anlayıp, beklentilerine doğru karşılık verebilmek çok güzel bir duygu.

 

– Hollywood starlarıyla Türk starları kıyasladığınızda hangisini daha bakımlı buluyorsunuz?

 

Bu konuda şunu söyleyebilirim; hepsi bakımlı elbette ama bizim starlarımız gösterişi daha çok seviyor. Holywood yıldızları daha sade ve doğal olmaktan yana.

 

– Bahar ayı ile düğün sezonu açıldı. Gelin saçları için tavsiyeleriniz var mı?

 

Artık kadınlar eskisi gibi kalıplaşmış, abartılı gelin saçlarından hoşlanmıyor. Bunun yerine daha doğal düşüşlere sahip saç modellerini tercih ediyor. Benim tercihim de bu yönde. Saç ve makyajda mümkün olduğu kadar romantik, yumuşak dokunuşlar seviyorum. Açık saçlar da düğünlerde kullanılabilir.

 

43– Ama bu yıl topuzların da ön planda olduğu konuşuluyor. Türkiye’de ve dünyada topuzu en iyi kim kullanıyor sizce?

 

Topuz her devrin vazgeçilmezi bana göre, ama son yıllarda günün her saati kullanılabilen, gelişigüzel toplanmış, seksi topuzlar öne çıkmaya başladı. Ben de bu tarz topuzlar yapmayı çok seviyorum. Feminen bir detay bana göre. Dünyada topuzu en iyi kullananlar arasında Jennifer Lopez, Eva Longoria, Olivia Palermo ve Taylor Swift gibi isimler var. Türkiye’de ise Belçim Bilgin, Ziynet Sali, Ajda Pekkan, Hande Ataizi, Beren Saat, modern topuzlarıyla benim favorilerim arasında. Topuzda ince bir çizgi vardır.

 

– Sizce Türkiye’de saç trendlerini en iyi kim uyguluyor?

 

Begüm Şen, Sanem Tezman, Derin Mermerci ve Siren Ertan saçlarında radikal değişiklikler yapmaz ama trendleri uygulama konusunda başarılı isimler bana göre. Kendi stillerini yaratmayı başarmış, hatta stil ikonu olarak görülen isimler.

 

– Birçok kadın saçlarına hacim kazandırmak için kaynak tercih ediyor. Peki saç kaynağında gelinen son nokta nedir?

 

Şimdiye kadarki kaynak yöntemleri saçlara zarar veriyordu. Şeffaf boncuklarla yapılan Tres kaynak, geliştirilmiş en yeni yöntem. Bu uygulama saçlara minimum hasarla maksimum hacim kazandırıyor. Üstelik, diğer kaynaklarda olduğu gibi boncuklar çok daha az dikkat çekiyor saçın içinde. İşlem fön çekme süresi kadar az bir zamanda tamamlanıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.