Sadece Işık ve Renk…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tahincioğlu ana sponsorluğunda, Sakıp Sabancı Müzesi’nde (SSM) gerçekleştirilen sergi açılışında, sanatsever misafirler bir araya geldi.

 

“MACK Sadece Işık ve Renk” adlı sergi, 20. yüzyıl ortası avangart sanat ağı ZERO kurucularından, Alman sanatçı Heinz Mack’ın yapıtlarını bir araya getiriyor. Sergi, Mack’ın ZERO akımının bel kemiğini oluşturan erken dönem eserlerinden yola çıkarak uzun ve üretken kariyeri boyunca ortaya çıkardığı resim, heykel ve kinetik sanat eserlerinden zengin bir seçki sunuyor. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ve serginin ana sponsoru olan Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu’nun ev sahipliğini üstlendiği geceye cemiyet hayatının önde gelen isimleri katıldı. Konuklar, birbirinden değerli eserleri inceledikten sonra müzenin içinde yer alan Changa Restoran’da sunulan kokteylle geceye devam ettiler. Bu özel sergiyi merak edenler 17 Temmuz tarihine kadar Sakıp Sabancı Müzesi’ni ziyaret edebilecekler.

 

 

Haber’in Fotoğrafları

 

 

Ali Kibar (1) Aylin Tahincioğlu (1) Berrak Barut, Hikmet-Alpin Albayrak (3)Charles Hunter (1)Nazan Ölçer (3)Şebnem Arslan (3)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.