Sema Güral Sürmeli’den fabrika müjdesi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, sektöre üç yeni fabrika daha kazandıracaklarını söyledi.

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, sektöre üç yeni fabrika daha kazandıracaklarını belirterek, “NG Grup olarak, yatırımlarımız porselenle sınırlı değil. Seramik ve turizm yatırımlarımıza da bu süreç içerisinde devam ettik. Çünkü bizim mottomuz her zaman için durmadan çalışmak, çok çalışmak” dedi.

Kütahya Porselen, 27 Şubat-2 Mart tarihleri arasında NG Afyon Otel’de gerçekleştirdiği “Yükselen Yıldızlar 2022” etkinliği ile en yeni koleksiyonlarını iş ortaklarına tanıttı. Etkinlik programında yer alan “İş Dünyasına İlham Verenler” panelinde iş dünyasının duayen isimleri katılımcılarla bir araya geldi.

Etkinliğin ilk gününde gerçekleşen “İş Dünyasına İlham Verenler” panelinde Prof. Dr. Emre Alkin, Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, Kütahya Porselen Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Berna Erbilek, Kütahya Porselen Pazarlama Müdürü Sinan Zengin, Beslenme Uzmanı Dilara Koçak ve Chef Rafet İnce gerçekleştirmiş oldukları sunumlarında dikkat çekici başlıklarda önemli bilgiler verdi.

“Bizim için tasarım bir süreç değil değer yaratma anlayışı”

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, “Yükselen Yıldızlar 2022″nin açılışında yaptığı konuşmasında porselenin en önemli özelliğinin hijyenik ve sağlıklı olması olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti:

“İçinde bulunduğumuz süreç bizlere sağlığın ne kadar önemli olduğunu hatırlattı. Kütahya Porselen olarak biz insana, insanlığa dost olan bir firmayız. Aynı zamanda küresel ölçekte sürdürülebilir ürün ve üretim yapmaya çalışıyoruz. Üstün teknolojimiz, hızlı ürün geliştirme gücümüz dünyanın pek çok ülkesinde yeni nesil koleksiyonlarımızla hayat buluyor. Kütahya Porselen ailesi için tasarım bir süreç değil, bir değer yaratma anlayışı. Her ürünümüzün çok modern, çok estetik ama aynı zamanda ergonomik, kullanılabilir ve ulaşılabilir olmasını hedefliyoruz. Bu nedenle de gücümüzü inovasyondan alıyoruz. İnovatif tasarımlarımızın arkasında hem kendi ekibimiz var hem de uluslararası arenada ün yapmış, kendini ispatlamış tasarımcılarla çalışıyoruz. 2021 yılında dünyaca ünlü tasarımcı Karim Rashid ile Skallop serisini hayata geçirdik. Son tasarım iş birliğimizi ise Pentagon Dizayn ile gerçekleştirdik ve Bevel koleksiyonumuzu hazırladık. Böylesine önemli tasarımcılarla çalışmak, iyi tasarımlar yapmak bizlere beraberinde birçok tasarım ödülünü getirdi. Hem ulusal çapta hem de uluslararası arenada sürdürülebilir, çevreye ve topluma duyarlı marka anlayışımız ile birçok ödüle layık bulunduk. 2021 Türkiye İtibar Endeksi Araştırması’nda Elmas Marka seçildik. Aynı kurumun yapmış olduğu araştırma sonucunda porselen sektöründe En İtibarlı Marka ödülünü iki kez üst üste aldık.”

“Sektöre üç yeni fabrika daha kazandıracağız”

Konuşmasında sektöre üç yeni fabrika daha kazandıracaklarını belirten Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, NG Grup’un diğer alanlardaki yatırımları hakkında da bilgi vererek, “Yatırımlarımız porselenle sınırlı değil. Seramik ve turizm yatırımlarımıza da bu süreç içerisinde devam ettik. Çünkü bizim mottomuz her zaman için durmadan çalışmak, çok çalışmak” diye konuştu.

Yeni fabrika ile günlük porselen üretimi 500 bin parçaya çıkacak

NG Kurucu Başkanı Nafi Güral ise, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmasında, “Günümüzde sektörümüzde çok ciddi talep var. Şu anda her gün 300 bin parça porselen üretiyoruz. Yeni tesisin yatırımları faaliyete girdiğinde her gün 500 bin parça üretilecek, paketlenecek ve satılacak. Ülkemizin gelişebilmesi için ekonomimizin güçlü olması lazım. Ekonomimizin güçlü olması için de bizim firmalarımızın kazanması lazım. Bu anlamda iş ortaklarımızı ön planda tutuyoruz” dedi.

Etkinliğin ilk gününde gerçekleşen “İş Dünyasına İlham Verenler” panelinde Prof. Dr. Emre Alkin “2022 Beklentileri ve Ötesi”; Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı “Süreç Yönetiminin Ticari Başarıdaki Önemi”, Kütahya Porselen Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Berna Erbilek “Pandemi ile Değişen Tüketici Davranışları” konulu sunumları ile dinleyicilere ilham oldu. Kütahya Porselen Pazarlama Müdürü Sinan Zengin “2022 Kütahya Porselen Pazarlama Dinamikleri”ni katılımcılar ile paylaşırken, Beslenme Uzmanı Dilara Koçak ve Chef Rafet İnce ise “Geleceği Besleyen Tarifler” başlıklı oturumda mutfakta sürdürülebilirlik ve atıksız mutfak için önerilerde bulundu.