Sinema, Sanat ve Konser!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

George Dalaras, 29 Ağustos’ta sevenleriyle buluşacak!

 

Yunan müziğinin efsane ismi George Dalaras, 29 Ağustos’ta Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında Harbiye Açıkhava’da sahne alıyor. Yunanistan’ın yetiştirdiği en büyük müzisyenlerden olan George Dalaras, 60’ların sonunda adım attığı müzik dünyasında uluslararası şöhrete kavuştu. Yunan halk müziği Rembetiko’nun en önemli temsilcisi olarak gösterilen sanatçının, 85’ten fazla solo albümünün yanı sıra, farklı müzisyenlerle ortak çalışmalarda bulunduğu 100’den fazla albümü bulunuyor. Müziğe olan bu aşkı sayesinde her biri 200 binden fazla satan albümleri ile defalarca Altın ve Gümüş Plak Ödülü’ne layık görülen Dalaras’ın müzik kariyerinde Asia Minor ve Rembetiko’nun 50 Yılı iki kilometre taşı bulunuyor. Aralarında Al Di Meola, Paco de Lucia, Bruce Sprigsteen, Sting, Peter Gabriel, Goran Bregovic ve Haris Alexiou’nun da bulunduğu birçok önemli müzisyenle çalışma fırsatı bulan Dalaras, 15 milyonu geçen albüm satış rakamıyla da hala Yunanistan’ın en fazla albüm satan sanatçısı…

 

 

Cazseverler sıkı durun; Jamie Cullum geliyor!

 

Caz standartlarını pop ve rock’la buluşturan dünyaca ünlü şarkıcı, söz yazarı ve piyanist Jamie Cullum,  24. Akbank Caz Festivali kapsamında 30 Ekim’de Zorlu Center PSM’de sahne alıyor.

Genç yaşına rağmen bir Grammy, iki Altın Küre, iki BRIT, GQ Dergisi Yılın Müzik Adamı gibi sayısız ödülleri olan ve dünyanın dört bir yanında verdiği konserlerinde enerjisiyle izleyenleri kendisine hayran bırakan Jamie Cullum, 30 Ekim gecesi cazseverlerle buluşacak.

Dünya çapında on milyondan fazla satan albümünde, muhteşem bestelerinin yanı sıra Frank Sinatra’dan Radiohead’e, Jeff Buckley’dan Rihanna’ya kadar birçok sanatçının eserlerini de büyük bir ustalıkla yorumluyor.

Herbie Hancock’tan Christina Aguilera’ya birçok önemli sanatçıyla da birlikte çalışan Cullum, “Bridget Jones’un Günlüğü” ve Clint Eastwood’un filmleri için bestelediği parçalarla da yakından tanınıyor.

 

 

“Troyalı Kadınlar” ENKA Sahnesi’nde…

 

Almanya–Türkiye–Yunanistan ortak yapımı “Troyalı Kadınlar” projesi, ENKA Kültür Sanat’ın mekan sponsorluğunda, 11 Ağustos akşamı ENKA Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşuyor.

Bu proje, Euripides’in yabancılık, önyargı, savaşın sebepleri ve sonuçlarını kadın perspektifinden ele aldığı antik tragedyası “Troyalı Kadınlar”ı yeniden yorumlayarak sahneye koyan uluslararası bir proje!..

Büyük antik tiyatro yazarlarından biriyle günümüz tiyatro deneyimi arasında bağ kurmayı amaçlayan bu çok kültürlü proje için; “Troyalı Kadınlar” Antik Yunanca orijinalinden tekrar çevrildi ve Almanca, Türkçe, Yunanca oynanacak şekilde uyarlandı.

 

 

Monica Molina’nın büyülü sesi Türkiye’de yankılacanacak…

 

Aşk şarkılarının büyülü sesi Monica Molina, yepyeni albümü Mar Blanca ile Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında, 6 Ağustos’ta Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde olacak!..

Molina, çıkardığı tüm albümlerle Türkiye’de büyük satış rakamlarına ulaşmaya devam ediyor. Büyük bir hayran kitlesi kazanan yıldız, İspanya’nın efsanevi şarkıcısı babası Antonio Molina’nın en önemli şarkılarını yeniden yorumladığı Mar Blanca albümünün dünya turnesi kapsamında Türkiye’ye geliyor!

Monica Molina, 6 Ağustos gecesi yumuşacık sesi ve aşk dolu şarkılarıyla hayranlarına büyülü bir gece yaşatacak…

 

 

Lady Gaga ilk kez Türkiye’ye geliyor!

 

En çok satanlar listesinde 1. sırada yer alan ARTPOP albümü ile Lady Gaga, dünya turnesi kapsamında İstanbul’a geliyor!

Bugüne kadar gerçekleştirdiği turnelerle 4 milyon üzerinde konser bileti satan, zamanımızın en popüler global ismi Lady Gaga, Lady Gaga’s artRAVE: the ARTPOP Ball turnesi ile ilk kez Türkiye’ye geliyor. 16 Eylül İTÜ Stadyumu’nda gerçekleşecek olan İstanbul konseri Pozitif Live ve Live Nation tarafından gerçekleştirilecek.

Lady Gaga’s artRAVE: the ARTPOP Ball, listelerde birinci sıraya oturan son albümü ARTPOP’un ilk turnesi… Avrupa turnesinin ilk durağında İstanbul’a uğrayacak olan Lady Gaga hayranlarına gerçek bir Monster deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor!

 

 

Varolmayan Resimler…

 

Mixer, 16 Temmuz – 14 Eylül tarihleri arasında küratörlüğünü Mehmet Kahraman ve Elvin Vural’ın yaptığı “Varolmayan Resimler” adlı karma sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergi fotoğraf, desen, resim, video ve neon yerleştirme gibi birçok farklı disiplinden işi bir araya getiriyor.

Çoğunluğu iki boyutlu yüzeyler olan farklı mecralarda gördüğümüz her imaj, varoluşlarındaki tamamlanamamışlıklarından dolayı izleyicilerin zihninde devam eden ve bu süreç sonunda bütünlüğe ulaşan bir yapıya evriliyor. Eserler sayısız yorumla karşılaşıp sonsuz sayıda farklı yansımaya dönüşüyor!..

* Sergiye Katılacak Sanatçılar: Bengisu Bayrak, Dilek Öztürk, Ella Becker, Nalan Kilimci, Sema Özevin, Sırma Doruk, Ömürhan Alptekin, Tuğçe Çubukçuoğlu

* Tarih: 16 Temmuz 2014 Çarşamba – 14 Eylül 2014 Pazar

* Yer: Mixer

 

boya partisi2

 

Dünyanın en büyük boya partisi İstanbul’da!

 

2013 yılını Miami’de gerçekleştirilen 25000 kişilik bir festival ile kapatan Life in Color “World’s Largest Paint Party” 9 Ağustos’ta İstanbul’u boyamaya hazırlanıyor.

Türkiye’de OneColony’nin organizasyonuyla gerçekleşecek olan Life in Color, dans, akrobasi ve görsel effekt gösterilerinin yanı sıra meşhur boya patlamaları ile sıra dışı bir deneyim vaad ediyor.

ABD, Kanada, Meksika, İsveç ve Norveç’ten sonra 9 Ağustos’ta Türkiye’ye gelecek olan Life in Color aynı zamanda dünyanın en iyi DJ’lerini de İstanbul’a taşıyacak…

 

 

AYIN KİTABI

 

Bambaşka bir yemek kitabı: İÇİNDEKİLER

 

Değişik fikirleri, yeni ve kolay tarifleri, alışılmamış fotoğraflarıyla İçindekiler, fazla bilgiye boğmadan mutfağa girmeye heveslendiriyor ve düşündüren yazılarıyla tarif verirken fikir de veriyor.

Yemek yazarı Cemre Narin ve Chicago Kendall College’da aşçılık eğitimi alan Begüm Atakan’ın Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan yemek kitabı İçindekiler, Mayıs ayından itibaren kitapçılarda yerini aldı. Bir yemek kitabı olmanın ötesinde mutfak kültürü, kent yaşamı ve malzemenin önemine değinen İçindekiler, nohuttan kayısıya, hamsiden kişnişe yüzlerce malzemeyi kullanırken, 34 ana ,malzemenin başrolde olduğu tarifleri içeriyor.

Cemre Narin ve Begüm Atakan’ın samimi dili, Ahmet Ağaoğlu’nun iddialı fotoğrafları, Nazlı Paker Garcia’nın sofistike tasarımı ile İçindekiler’de evli, bekar, yeniliklere açık, pişirmekten keyif alan herkesin keyifle uygulayacağı tarifler yer alıyor.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.