Suv HONGQI E-HS9 modelinin Türkiye lansmanı gerçekleşti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bünyesinde Yeniköy Motors ve Aston Martin Türkiye’yi bulunduran D ve D Motorlu Araçlar A.Ş. Türkiye pazarına sunduğu Çin’in en köklü otomobil üreticisi Faw Group’un lüks markası elektirkli HONGQI E-HS9 modelinin Türkiye lansmanını Swissotel Bosphorus’da gerçekleştirdi.

300’e yakın iş insanı, sanatçı, sporcu ve cemiyet hayatından özel davetlilerin katılımıyla gerçekleşen lansmana Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Başakşehir’in başarılı futbolcusu Deniz Türüç katılım sağladı. HONGQI lansmanına Çin Başkonsolos Yardımcısı Wu Jian ‘da heyetiyle birlikte katılım sağladı. Geceye katılan davetlilere konuşma yapan D ve D Motorlu Araçlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya: “Bugün burada gerçekten özel bir anı paylaşmak için toplandık. “Çin’in en köklü otomobil üreticisi Faw Group’un lüks markası HONGQI’yi Türkiye’ye getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çin Devlet Başkanı’nın resmi aracı olan HONGQI markasının elektrikli E-HS9 modeli ile Türkiye’deki kullanıcılara benzersiz bir lüks deneyimi yaşatacak olmanın heyecanını sizlerle paylaşıyor olmaktan da son derece mutluyuz. Böyle özel bir gecede bir arada olduğumuz için katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Çin Başkonsolos Yardımcısı Wu Jian HONGQİ Türkiye lansmanında yaptığı konuşmasında:

Türk Dostlarımıza Mükemmel Bir Sürüş Deneyimi Sunacak

“HONGQİ Çin’de herkes tarafından bilinen tanınmış bir markadır. 1958’den beri yıllar boyunca Çin Devler Başkanları kullandığı gibi diplomatik protokol aracı olarak da birçok önemli diplomatik etkinlikte yer aldı. HONGQI otomobilleri, Çin’de güvenlik ve konforlarıyla tanınır ve inanıyorum ki Türkiye’de de lansmandan sonra Türk dostlarımıza mükemmel bir sürüş deneyimi sunacak” dedi.

HONGQI E-HS9 Segmentinde En Büyük Elektrikli Model

Çin’in en eski ve en büyük otomobil üreticilerinden biri olan FAW Group tarafından devlet başkanları ve üst düzey devlet görevlileri için lüks segmentde üretilen HONGQI bir SUV modelin sahip olabileceği en lüks iç ve dış tasarımlardan birine sahip. HONGQI E-HS9 1.731 mm yüksekliği ve 2.010 mm genişliği ile segmentinde en büyük elektrikli otomobil olma özelliğini de taşıyor.

480 Km Menzile Sahip

HONGQI E-HS9 245 kW’lik 551 HP’lik elektrikli motoru, 751 Nm maksimum torkuyla 0-100 km/h hızlanması 4,8 saniyelik en dinamik versiyonu ve 99 kWh’lık bataryasıyla yaklaşık 480 km menzile sahip. HONGQI E-HS9 sürüş kolaylığı, konforu ve ileri teknoloji özellikleri ile SUV segmentinde oyunun kurallarını değiştirecek özellikleri de ortaya koyuyor. Yüksek kalite, son teknoloji özelliklerle donatılmış olan HONGQI sürüş kontrolü ve güvenliği en yüksek seviyede sağlarken, lüks ve konforu ön planda tutmayı da başaran bir elektrikli model olarak karşımıza çıkıyor.