Suzan Sabancı Dinçer’den Türk Ekonomisine destek

featured
Suzan Sabancı Dinçer
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin en önemli bankalarından Akbank’ın Yönetim Kurulu Başkanı, Amerikan Türk Cemiyeti Eş Başkanı ve Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Suzan Sabancı Dinçer, sene içerisinde yurt içinde ve yurt dışında yaptığı çalışmalarla Türkiye ekonomisine büyük katkı sundu. Kültür-sanat, eğitim, girişimcilik ve çevre konuları olmak üzere birçok projeye imza atan başarılı iş kadını 2021 yılına sektörüne ve ülkesine büyük değer kattı.  

Sabancı ailesinin 3. kuşak üyesi, Amerikan Türk Cemiyeti Eş Başkanı, Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Suzan Sabancı Dinçer sene içerisinde yaptığı çalışmaları, projeleri ve yatırımlarıyla Türkiye’nin en başarılı iş kadınlarından birisi olduğunu tekrar kanıtladı. Türkiye’de yaptığı büyük işlerle paraya yön veren isimlerden birisi olan Suzan Sabancı Dinçer, Akbank Sanat ile dünyaca ünlü sanatçıların eserlerinin Türk sanatseverlerle buluşmasını sağladı. Türkiye’nin güçlü çağdaş sanat markası Contemporary Istanbul’un sanat alanındaki birleştirici gücü ve Suzan Sabancı Dinçer’in baş mimarı olduğu bir davetle, Amerika ve Türkiye’yi sanat yolu ile yakınlaştırdı. Suzan Sabancı Dinçer iki ülke sanatı arasında köprü oldu. Konuyla ilgili olarak, “Etkinliğimizle Contemporary Istanbul’u New York’lu sanatseverlerin ayağına getirdik. Önümüzdeki yıllarda Amerika’daki etkinliklerimiz devam edecek. Bu davetlerle Amerikalı koleksiyonerlere Türk çağdaş sanat piyasasının geldiği noktayı anlatmaya, ülkemizin iyi ve doğru tanıtımını yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullanarak iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesi için yaptığı değerli katkıyı gözler önüne serdi.

Akbank’ın cinsiyet eşitliği araştırmasında öncü oldu

Başta kültür-sanat, eğitim, girişimcilik ve çevre konuları olmak üzere, sosyal sorumluluk alanında da birçok sorumluluk üstlenen Suzan Sabancı Dinçer, Akbank’ın “cinsiyet eşitliği” araştırmasında da öncü oldu. Akbank, Official Monetary and Financial Institutions Forum (OMFIF) tarafından yapılan cinsiyet eşitliği araştırmasında, bankalar arasında ilk 5’te yer alırken, Sabancı’nın güçlü çizgisinde ilerlediği çalışmalarıyla gelişmekte olan piyasaların en iyisi seçildi. Sürdürülebilirliği iş stratejilerinin önemli bir parçası olarak gördüğünü belirten başarılı iş kadını sürdürülebilirlik faaliyetlerinde öncelik verdikleri dört temel değer alanından biri olan ‘insan ve toplumun’, çeşitlilik ve kapsayıcılık faaliyetlerini içerdiğini ifade etti. Bakış açısı ve değerleri doğrultusunda attığı adımlar, projeler, yatırımlar ve başarılarıyla Suzan Sabancı Dinçer, 2021 senesine büyük değer katan iş insanlarından birisi oldu.