Timsah Ateşi’ne tiyatro severler tarafından büyük ilgi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yapımcılığını Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment’ın yaptığı, Meghan Tyler tarafından kaleme alınan ve yönetmenliğini Mehmet Ergen’in üstlendiği, “Timsah Ateşi”, tiyatro severler tarafından büyük ilgi gördü.

The Guardian Gazetesi tarafından “Feminist Tarantino gibi” benzetmesi yapılan son yılların en sürprizli ve şaşırtıcı oyunlarından biri olan “Timsah Ateşi”, 5-6-19 ve 20 Ocak tarihlerinde Zorlu PSM’de perde açacak. Zıt kutuplarda yaşayan iki kız kardeş ve çocuklarını sevgisizliğe mahkum ederek onlarda derin yaralar açmış zalim bir babanın hikayesini anlatıyor.

1989 yılında Kuzey İrlanda’da yaşayan iki kız kardeş ve babalarının çalkantılı hayatlarını konu alan “Timsah Ateşi” oyununda Alannah karakterini Funda Eryiğit, Fianna’yı Hazar Ergüçlü, babaları Peter Devlin’i ise Kubilay Tunçer sahneye taşıyor.

2019 yılında Edinburgh Fringe Tiyatro Festivali’nde “En İyi Tiyatro” oyunu seçildi ve Türkiye’de ilk kez seyircinin beğenisine sunuldu. Sevgisiz bir ev, kötürüm bir baba, işlemediği bir suç yüzünden 8 yıl hapis yatan asi bir kız Fianna (Hazar Ergüçlü) ile dindar ablası Alannah’ın (Funda Eryiğit) hikayesinde, temposu bir an bile olsun düşmeyen, sürreal, grotesk bir kara-komedi seyirciyle buluştu.

Biletleri, Biletix’te satışa sunulan oyunun Şubat ayı programı da belli oldu.

4 Şubat Cuma / Zorlu PSM / 20.30

5 Şubat Cumartesi / Zorlu PSM / 20.30

18 Şubat Cuma / Zorlu PSM / 20.30

19 Şubat Cumartesi / Zorlu PSM / 20.30