TÜSİAD Başkanı Kaslowski’den, ‘TÜSİAD SD2’ çağrısı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski, “Sizleri, TÜSİAD SD2 Dijital Platformu’na üye olarak büyüyen ve ivmelenen ekosistemin bir parçası olmaya davet ediyorum” dedi.

Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, TÜSİAD SD2 programının doğru partnerlerin bulunması anlamında hem teknolojiyi kullanan hem de üreten şirketler için büyük fırsat yarattığını belirterek, “Bu vesileyle sizleri TÜSİAD SD2 Dijital Platformu’na üye olarak büyüyen ve ivmelenen ekosistemin bir parçası olmaya davet ediyorum” dedi. TÜSİAD’ın, sanayinin dönüşümüne destek sağlamak amacıyla yürüttüğü TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm (TÜSİAD SD2) Programı’nın Başarı Hikayeleri Töreni bugün çevrimiçi olarak gerçekleşti. Törende 2021 döneminde eşleşen teknoloji kullanıcıları ve tedarikçilerinin birlikte ürettiği dijital çözüm dosyalarının jüri tarafından belirlenen başarı kategorileri açıklandı. Etkinlikte ayrıca, programın destekçi kuruluşları tarafından belirlenen özel kategoriler için seçilen projeler de ilan edildi. Törenin açılışında konuşan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, TÜSİAD SD2 programının doğru partnerlerin bulunması anlamında hem teknolojiyi kullanan hem de üreten şirketler için büyük fırsat yarattığını dile getirdi.

TÜSİAD SD2’nin önümüzdeki süreçte daha fazla alanda ilham verici örnekler çıkaracağına inandıklarını vurgulayan Kaskowski şöyle devam etti:

“Şirketlerimizin dijitalleşme sürecindeki sorunlarını ya da ihtiyaçlarını daha iyi anlamaları; bu sorunlara çözüm üretecek teknoloji tedarikçileri ile tanışmaları için TÜSİAD olarak kolaylaştırıcı görevi görüyoruz. Dijital platform altyapısına geçerek güçlenen TÜSİAD SD²’nin önümüzdeki süreçte daha fazla alanda ilham verici örnekler çıkaracağına inanıyoruz. Bu vesileyle sizleri TÜSİAD SD2 Dijital Platformu’na üye olarak büyüyen ve ivmelenen ekosistemin bir parçası olmaya davet ediyorum.”

TÜSİAD Sanayi Politikaları Yuvarlak Masası Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu ise zorlu dönemlerden geçildiğinde bile gelecek vizyonunu hep bir üst ölçek ekonomisi olma odağında tutmanın gerekliliğine vurgu yaptı.

“Değer zincirinin tamamında verimliliği artıracak yatırımdan vazgeçmemeliyiz” diyen Ebiçlioğlu, bunun da ancak ana ve yardımcı sanayinin; teknoloji üreticilerinin; kamu ve akademinin sinerji içinde hareket etmesi ile mümkün olabileceğini savundu.

Bu amaçla 2018 yılında başlatılan TÜSİAD SD2 Programı’nı her sene büyüterek ve geliştirerek yola devam ettiklerini belirten Ebiçlioğlu, “Çok kısa bir süre önce tanışan ve eşleşen şirketlerimiz kısa zamanda güçlü işbirlikleri ortaya koydular. Tüm tarafları tebrik ediyorum. Hem teknoloji kullanıcılarımız hem de teknoloji üreticilerimiz için öğretici bir süreç olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

TÜSİAD Sanayi Politikaları Yuvarlak Masası Başkan Yardımcısı ve TÜSİAD SD2 Görev Gücü Başkanı Perihan İnci de konuşmasında, TÜSİAD SD2’nin dördüncü dönemini heyecanla tamamladıklarını ifade etti.

İnci, “2021’de eşleşen şirketler dokuz alanda dijital çözüm çalıştı. Bu çözümleri törende izleyicilerle buluşturuyoruz ve jürimizin belirlediği başarı kategorilerini açıklıyoruz. Çalışılan çözümlerle iyi uygulama kütüphanesi oluşturan TÜSİAD SD2’nin yeni ilham veren çözümlerini kamuoyu ile paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. İnci ayrıca, TÜSİAD SD2’nin 4. Dönemini kapatırken 5. Çağrı dönemini de başlattıklarını paylaştı.

EY Türkiye (Platin Sponsor), Vodafone Business (Altın Sponsor), Hewlett Packard Enterprise (Altın Sponsor), PARAM (Bronz Sponsor), Gün+ Partners Avukatlık Bürosu (Hukuki Destek Paydaşı), Medinova (Çözüm Ortağı) desteğiyle 2021 dönemi tamamlanan TÜSİAD SD2 Programı’nın TÜSİAD SD2 Başarı Hikayeleri Töreni’nde başarı kategorileri aşağıdaki şekilde belirlendi:

Ticarileşme Potansiyeli – Brisa & Distant – BriDepth
Sektörel Dönüşüm Potansiyeli – Desa Enerji & Nar Sistem – Elektrik Sayaç Verilerinin Dijitalleştirilmesi
Teknolojinin Sürdürülebilirliği – Dyo & Teknosol – İleri Planlama ve Üretim Detay Çizelgeleme
Yaygınlaşma Potansiyeli – Ford Otosan & Kimola – Sosyal Medya Metin Analiği
Sektörel Dönüşüm Potansiyeli – Ford Otosan & Smart IQ – İkinci El Araç Fiyat Tahminleme
Katma Değer – Kordsa & E3tam – Rollerde İplik Kontak Yüzeyi Kalite Kontrolü
Teknolojinin Sürdürülebilirliği – Norm Cıvata & KalybeAI – Bağlantı Elemanı Ölçülerinin ve Standardının Belirlenmesi için Mobil Uygulama
Teknolojinin Sürdürülebilirliği – Tofaş AŞ & Eczacıbaşı Bilişim – Araç Kapı Kapanma Sertlik Değerlerinin Tahminlenmesi
Katma Değer – Tofaş AŞ & Simtera – Gövde Geometri Hatalarının Makine Öğrenmesi ile Tahminlenmesi

Programın destekçi kuruluşlarının belirlediği özel kategoriler ise şöyle:

EY Türkiye Başarı Kategorisi – Tofaş & Simtera – Gövde Geometri Hatalarının Makine Öğrenmesi ile Tahminlenmesi

HPE Başarı Kategorisi – Norm Cıvata & KalybeAI – Bağlantı Elemanı Ölçü ve Standardının Belirlenmesi için Mobil Uygulama

Vodafone Business Başarı Kategorisi – Ford & Kimola – Sosyal Medya Metin Analitiği