Vodafone Grubu, Magic Quadrant Lideri oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vodafone Grubu, araştırma şirketi Gartner tarafından 2022 Magic Quadrant Uluslararası Yönetilen Nesnelerin İnterneti (IoT) Bağlantı Servisleri Lideri seçildi.

Vodafone Grubu, araştırma şirketi Gartner tarafından 2022 Magic Quadrant Uluslararası Yönetilen Nesnelerin İnterneti (IoT) Bağlantı Servisleri Lideri seçildi. Vodafone açıklamasına göre, şirket, 18 organizasyonun değerlendirildiği uluslararası liderler liginde ‘uygulama becerisi’ ve ‘vizyon bütünlüğü’ ile Magic Quadrant Lideri olarak en üst sırada yer aldı. Vodafone Business IoT Direktörü Erik Brenneis, ‘IoT, dünyadaki bütün işletmeler için hayati bir operasyonel değer haline geldi. Dijitalleşme hızla gelişirken, IoT müşterilerimize küresel erişim sunmaya devam edeceğiz. Verimliliği en üst düzeye çıkarmak için ihtiyaç duyulan hizmet kalitesini ve operasyonel desteği sağlayacağız. Bunları yaparken müşterilerimizin operasyonlarını optimize edip çevre üzerindeki etkilerini de en aza indireceğiz.’ ifadelerini kullandı.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Kestioğlu da Vodafone Grubu olarak 50’yi aşkın ülkede 110 milyondan fazla nesneye hayat veren dünyanın en büyük IoT hizmet sağlayıcısı konumunda yer aldıklarını belirterek, şunları kaydetti: ‘Grubumuzdan aldığımız bu güçle Türkiye’de de IoT odağında hayata geçirdiğimiz ve planladığımız birçok önemli yatırımla ülkemizdeki tüm sektörlerin dijitalleşmesine destek olmayı hedefliyoruz. Her sektörde IoT teknolojilerinin herhangi bir altyapı yatırımına ihtiyaç duyulmaksızın hızla geliştirilmesini sağlıyoruz. Ulaşılması güç alanlarda bulunan nesneleri mobil erişimle internete bağlayan ve sanayide büyük ilgi gören Dar Bant Nesnelerin İnterneti teknolojisini Türkiye’nin 81 ilinde kullanıma sunan ilk operatör olduk. Vodafone Business olarak, dijitalleşmenin gücünü kullanarak işletmelerimizi geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz.’

– Vodafone Business geniş bir yelpazede IoT çözümleri sunuyor

Verilen bilgiye göre, Vodafone Business, farklı alanlarda faaliyet gösteren müşterilerine IoT bağlantıları ve çözümleri sunmaya devam ediyor.

Kazandırdığı gerçek zamanlı izleme yeteneğiyle Controlant’ın sıcaklığa duyarlı Kovid-19 aşılarında ve gıdalarda soğuk zinciri yeniden keşfetmesine yardımcı olurken, özelleştirilmiş 5G ağlarıyla Ford’un üretimde devrim yapmasını sağlayan Vodafone, sürdürülebilir tarımı desteklemek için çiftçilere IoT tabanlı tarım çözümleri sunuyor. Vodafone Business, IoT çözümleriyle Türkiye’de de başarılı uygulamalarına devam ediyor. Akıllı Fabrika projesi ile Vodafone Business, Anadolu Isuzu’nun üretim hattının anlık takibini sağlayarak ürün, kalite ve teslimat zamanlarını iyileştirdi. 5G altyapısıyla çalışan Türkiye’nin ilk Özelleştirilmiş Mobil Şebeke (MPN) kurulumunu tamamladı. Dijital tarımla birlikte 57 milyon TL’lik ekonomik katkı sağladı. Bununla birlikte KOBİ’lerin dijitalleşme yolcuğunda sunduğu uçtan uca IoT çözümleriyle her ölçekten birçok KOBİ, soğuk zincirini takip ederek ürünlerinin bozulmamasını ve enerji tüketimlerini tek bir uygulama üzerinden takip edip Vodafone Business çözümleriyle birlikte tasarruf sağladı. Red Enerji ürünü sayesinde gerçek zamanlı ortam takibi, aydınlatma, hava kalitesi, iklimlendirme takibi ve yönetimi gibi çözümler ile müşterilerine yardımcı olan Vodafone Business, yaklaşık yüzde 30’lara varan enerji tasarrufu sağlıyor.