Yeniden “MAMMA MIA!”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

20 yıldır 54 milyon kişi tarafından izlenen ve şarkıları her gün binlerce kez farklı yerlerde yayınlanan dünyanın en ünlü müzikali MAMMA MIA!, BKM organizasyonuyla bir kez daha İstanbul’da!

 

ABBA grubunun ölümsüz şarkılarıyla, Sophie’nin düğününden önce babasını bulmaya çalıştığı eğlenceli macerası bir kez daha geliyor!

 

Komik hikayesi ve herkesin bildiği, her seferinde dansa davet eden şarkıları ile dünyanın en ünlü müzikallerinden, MAMMA MIA! 29 Eylül – 04 Ekim tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezinde olacak…

 

Hazır mısınız?

 

Son yıllardaki başarılarıyla Türkiye’nin adını uluslararası arenada büyük bir gururla taşıyan Boğaziçi Caz Korosu, şef Masis Aram Gözbek yönetiminde 27 Ağustos’ta Bodrum Kalesi’nde sahne alacak…

 

Dünya Koro Şampiyonası’ndaki iki “Dünya Şampiyonluğu” ile tüm dünyada adından her zamankinden daha çok bahsettiren koro, Türkiye başta olmak üzere ABD, Almanya, Avusturya, Çin, Fransa, İtalya ve Macaristan gibi ülkelerde sayısız performans sergiledi ve ödüller kazandı. Koro şu an, yaklaşık 40 kişilik kadrosuyla, çağdaş müzikten caza ve hatta çoksesli türkü düzenlemelerine kadar uzanan geniş bir repertuara sahip… Toplamda 14 madalya sahibi, ünü 3 kıtaya yayılmış, “Dünya Şampiyonu” koronun performansını sakın kaçırmayın!

Şef: Masis Aram Gözbek

 

Susanne Sundfør Zorlu’da!

 

İskandinav sanatının kendine has ruhunun müzikteki en belirgin temsilcilerinden Susanne Sundfør, 6. stüdyo albümü “Ten Love Songs” turnesi kapsamında 31 Ekim’de Zorlu Performans Sanatları Merkezi – Turkcell Sahnesi’nde sahne alacak.

 

Müziğe hobi olarak başlayan Norveçli sanatçı Susanne Sundfør, 2006 yılında listelerde 3 numaraya kadar yükselen single’ı ile dikkatleri üzerine çekti. Bir yıl sonra kendi adını verdiği ilk albümünü yayımlayan Sundfør’un bugün altı albümü bulunmaktadır.

 

Melonkoliyi bestelerinin temeli yapan günümüz elektro-pop sanatçılarının en popülerlerinden olan Susanne Sundfør, M83 gibi kült gruplarla yaptığı işbirlikleri ile de göze çarpmakta…

 

Bob Dylan, Freddy Mercury, Depeche Mode, Radiohead gibi birbirinden farklı müzisyenlerden etkilendiğini gizlemeyen sanatçı, son albümünde “şiddet”i vurgulamak istese de cümleleri yine aşk ve ilişkilere odaklandı.

 

 

 Aşkım Kapışmak

“Kalbin Anahtarı Farkındalık Seminerleri”

 

Davranış Bilimleri Uzmanı ve yazar Aşkım Kapışmak, satış rekorları kıran son 2 kitabı Kalbin Anahtarı’nı; Balıkesir, Aydın, İzmir ve Muğla düzenleyeceği etkinliklerle bir farkındalık semineri haline getiriyor.

 

“Bil, Düşün, Yardım Et, Sev, Dokun, Yaşa.

Her yaşadığın aslında seni sen yapıyor;

Çünkü mutluluk varış değil, yoldaki mücadelenle gelendir.

Bu yolda Kalbin Anahtarı sana rehber olacak.”

Etkinlik tarihleri: 13 Ağustos – 20 Ağustos

 

 

Kitap Fİ

 

Kitap:

 

Fi

Fi, deneyimin içinde kaybolmak yerine korkmadan deneyime sahip olmanın yolculuğudur. İçinde bolca bulunan manipülasyon, seks, aldatma ve aldanma hikâyeleri belki herkesin dikkatini çekebilir ama gerçeklerden yola çıkılarak ulaşılmak istenen yerde sadece farkındalık vardır.

Fi güzelliğin lanetlendiği, zekânın yağmalandığı, iyinin kurban edildiği ve kasaba kurnazlığıyla yönetilen bu gezegende, içine doğduğumuz bu kutsal hayatı kutlamak için yazılmıştır. Kendi potansiyelini keşfetme cesareti gösterebilmiş gerçek kişilere, çatlama cesareti gösterebilmiş tohumlara adanmıştır.

Bir kişiye duyulan aşktan daha acımasız bir şey var mıdır?

Yazar: Akilah Azra Kohen

Yayınevi: Destek Yayınları

 

 

 

Sinema:

 

Labirent: Alev Deneyleri

Roman serisinden uyarlanan Labirent Ölümcül Kaçış’ın devamı niteliğindeki Labirent: Alev Deneyleri’nde kapana kısıldıkları Labirent deneyinden kurtulmayı başaran gençleri bu sefer dış dünyada hiç de ummadıkları tehlikeler bekliyordur. Kıyamet sonrası bir manzarayla karşılaşan ve bir şekilde ‘değerli’ olduklarına inanan gençler, kendileri için hazırlanan planların ikinci aşamasına geçtiklerinden haberdar değildir…

Vizyon Tarihi: 18 Eylül 2015

Yönetmen: Wes Ball

Oyuncular: Dylan O’Brien, Thomas Brodie-Sangster, Kaya Scodelario

Tür: Macera, Bilimkurgu

Ülke: ABD

 

tiyatro-İstanbul efendisi

 

Tiyatro:

İstanbul Efendisi 

Kendine damat beğenen bir baba, kızının başka birini sevdiğini öğrenirse ne yapar? Savletî Efendi, kızının gönlüne yön vermek için cinlere perilere bel bağlamıştır… Musahipzade Celâl, İstanbul Efendisi ile Osmanlı’nın Lale Devri`nden sonraki gündelik yaşantısını ve sosyal ilişkilerini hicvediyor.

Etkinlik tarihi: 20 Ağustos Perşembe

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi

 

Sergi:

Bir Endülüs Köpeği Üzerine Çeşitlemeler

x-ist sanatçılarının çıkış noktası, Salvador Dalí ve Luis Buñuel’in Madrid Üniversitesi yıllarında, gelişen dostluklarının ilk meyvesi ve sürrealist sinemanın ilk örneği “Bir Endülüs Köpeği”. Literal anlatım yerine, hayal ve hakikat arasındaki ince çizgide geçen yeni bir sinematik dil yaratan film, eleştirmenlerce “en ünlü kısa film” olarak tanımlanıyor.

1929 yılı yapımı filmdeki absürt ancak zihinde yer eden imgelemler Bunuel ve Dali’nin satirik estetiğiyle gösterişli bir şekilde hayat buluyor. Plastik sanatlar ve sinemanın en çarpıcı işbirliği örneği olan “Bir Endülüs Köpeğine” saygı niteliğindeki sergide, on iki x-ist sanatçısı; Ansen, Ali Elmacı, Ali Bilge Akkaya, Bahadır Baruter, Burçin Başar, Cem Dinlenmiş, Ceren Oykut, Ekin Saçlıoğlu, Erkut Terliksiz, Emin Mete Erdoğan, Engin Konuklu, Murat Palta ve Seda Hepsev filmin yarattığı esinlenme üzerinden siyah-beyaz eserler üretecekler. Sergi 18 Ağustos’a kadar X-ist’te görülebilir.

 

Sergi:

Yaz Sergisi

Geçtiğimiz yıl İstanbul’da ilk İtalyan galeri olarak açılan Roma’nın tarihi galerisi Galleria Russo, Doğu ve Batı arasındaki karşılaşmanın bir sembolü olmaktan gurur duyuyor.

Canlı ve kozmopolit İstanbul’un kalbi Beyoğlu’nun merkezi bölgesinde bulunan farklı kültürlerin buluşma noktası Galleria Russo’nun İstanbul’daki adresi Russo Art Gallery İstanbul sizleri büyüleyecek yepyeni bir karma sergiye ev sahipliği yapıyor. Ağustos boyunca devam edecek olan yaz sergisinde birbirinden iddialı İtalyan ressamların eserleri siz sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Katılan sanatçılar; Enrico Benetta, Roberta Coni, Manuel Felisi, Massimo Giannoni, Diego Cerero Molina, Tommaso Ottieri, Paula Troilo ve Ilir Zefi…

Yaz Sergisi, Russo Art Gallery İstanbul’da Ağustos boyunca görülebilir.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.