Yılmaz Ulusoy’a İtalya Yıldızı Nişanı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yılmaz Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Ulusoy, turizm ve taşımacılık başta olmak üzere, Türkiye ve İtalya arasında pek çok alanda ilişkilerin geliştirilmesine sağladığı katkılardan dolayı İtalya Cumhurbaşkanı Ekselans Giorgio Napolitano tarafından “İtalya Yıldızı Nişanı”na layık görüldü.

 

“İtalya Yıldızı Nişanı” Four Seasons Hotel’de düzenlenen törenle İstanbul Başkonsolosu Gianluca Alberini tarafından ünlü iş adamına takdim edildi.

 

“İtalya Yıldızı Nişanı” 1946 yılından bu yana İtalya Cumhurbaşkanı tarafından İtalya ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yüksek katkıda bulunanlara veriliyor.

 

“Fatih gemilerini karadan yürüttü, biz de tırlarımızı gemilerle taşıdık!”

 

İtalya ile kurulan deniz ticaretiyle Bulgaristan ve Yunanistan’ın engellemelerini aştıklarını ifade eden Yılmaz Ulusoy, “İtalya’yla 45 yıldır deniz ticareti ve turizm konusunda güzel çalışmalar yapıyoruz. Vize dertleri gibi sıkıntılar, komşu devletlerin çıkardığı çok ama çok akılsız manasız şeyler bizi deniz yolunu kullanmaya mecbur etti. Fatih İstanbul’u fethederken gemileri nasıl karadan yürüttüyse biz de ithal ve ihraç mallarımızla yüklü tırlarımızı Avrupa’ya gemiler ile taşımaya başladık. Tabii tırlarımızı denizden yürütmek hiç kolay olmadı. Başlangıçta bu işin eğitim ve altyapısı, ilgili ülkelerle olan anlaşmalar bir hayli sıkıntı yaşattı. Ama öyle bir noktaya geldik ki 20 sene önce yaptığımız bir anlaşma ile İtalya’nın Trieste Limanı ile Çeşme Limanı arasında düzenli seferlere başladık. Tabii bu başlangıçta çok fazla değildi ama sonraları bu miktar bir hayli çoğaldı ve yılda 30 bin tır götürür getirir hale geldik. Bu çok büyük bir kapasitedir” dedi.

 

 

Haber’in Fotoğrafları

 

 

Yılmaz Ulusoy ve ailesi Yılmaz Ulusoy torunları ileJülide Kural, Kadir İnanirFaruk SürenYılmaz Ulusoy, Gianluca Alberini

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.