Yüzyılın sergisi; “Teşhir-i İhtişam”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

28 Kasım’da Uniq Müze’de açılan “Muhteşem Yüzyıl Teşhir-i İhtişam” sergisi, Koruncuk Vakfı yararına düzenlenen özel bir gece ile tanıtıldı…

 

İstanbul Exhibitions CEO’su Kemal Gürkaynak, Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Balcı ve Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanunu Sultan Süleyman rolünü canlandıran Halit Ergenç’in ev sahipliğinde gerçekleşen geceye, Muhteşem Yüzyıl dizisi oyuncuları da katıldı.

 

Cemiyet ve sanat hayatının önde gelen isimlerinin biraraya geldiği bu özel davette, dizinin oyuncuları da sergiyi ilk kez gezme fırsatı buldu.

 

Geceye; Muhteşem Yüzyıl dizisi oyuncularından Ozan Güven, Nur Fettahoğlu, Levent Veziroğlu, Okan Yalabık, Aras Bulut İynemli, Engin Öztürk, Selen Öztürk, Tolga Sarıtaş, Pelin Karahan, Mehmet Günsür, Meltem Cumbul, Sarp Akkaya, Kaya Akkaya, Gürbey İleri, Serkan Altunorak ve Ecem Çalık katıldı. Cem Yılmaz ve Hatice Aslan da sergiyi gezmek için gelen isimler arasındaydı.

 

Şu sıralar Los Angeles’ta bulunan, dizinin yapımcısı Timur Savcı’nın mesajını ise, başarılı oyuncu Halit Ergenç paylaştı. Savcı duygularını şu sözlerle ifade etti: “Muhteşem Yüzyıl’la birlikte başardığımız her şeyden büyük gurur duyuyorum. Emeği geçen, katkısı olan herkesle gurur duyuyorum. En önemlisi, pek çok kişinin hayalini kurup çok az kişinin gerçekleştirebileceği bir işi hayata geçirebildiğimiz icin gururluyum. Tims ve muhtesem yuzyil ekibinin koruncuk destegi bu sergi boyunca da devam edecek. Uzaktan ama yürekten kucakliyorum sizi.”

 

Koruncuklular için biraraya geldiler…

 

Bu özel davetin bir diğer özelliği ise gelirinin, Muhteşem Yüzyıl dizisi başladığından bu yana tüm ekibin desteklediği, Koruncuk Vakfı yararına düzenlenmiş olmasıydı. Berrin Yoleri’nin katkılarıyla gerçekleşen davete cemiyet hayatının da önde gelen isimleri katıldı. Merve Gürsel, Sadettin-Emek Saral, Heves Ekinci, 
Selahattin -Ayse Beyazıt
, Zeynep Üstünel, 
Hülya Ertemur, Berrin Zorlu , Ruken Mızraklı, Feryal Gürman, Beyza Aslan, İdil Fırat, 
Simla Beyazıt, Buket Tasdelen, Ebru Kohel, 
Dilek Türker, 
Güldeniz Arkas, 
Seda Öztarhan, Jale Öztarhan, Seren Keçeli, Neşe Sert , Nuran Ercil, Dilek Hanif, Tansu Mermerci de Koruncuk Vakfı yararına düzenlenen geceye katıldı. Geceye ayrıca Koruncuk Vakfı Başkanı Av. Figen Özbek de katıldı.

 

Teşhir-i İhtişam sergisinde ziyaretçileri neler bekliyor?

 

• Hürrem Sultan’ı İstanbul’u getiren tekne için Russel Crowe’in başrolde oynadığı Master and Commander filminde kullanılan ses ve görüntü teknolojisi kullanıldı.

• Ziyaretçi, dizinin tüm mekanlarının yeniden yaratılmış halinin içinde gezebilecek.

• Karakterlerin özel bir teknikle üretilen silikon ve hiper-gerçekçi heykelleri görebilecek, bazı alanlarda fotoğraf çektirebilecek.

• Yüzlerce aksesuar ve mücevheri yakından inceleme imkanı olacak.

• Ziyaretçi Muhteşem Yüzyıl sergisinden ayrıldığında, hiper-gerçekçi ögeler ve ileri teknoloji ile hazırlanan bölümler sayesinde Muhteşem Yüzyıl dizisinin anlattığı dönemin içinden geçmiş, adeta ona tanıklık edip onun bir parçası olmuş olacak.

 

 

Haber’in Fotoğrafları

 

 

Aslı Ekşioğlu Aslı Kuseyiroğlu Berrin Yoleri, Mehmet GünsürBerrin YoleriBeyza ArslanCem Yılmaz, Ozan GüvenDilek HanifDilek TürkerDuygu BeşbıçakElçin GümrükçuoğluEmek-Sadettin SaranErcan Akın, Semiramis PekkanHatice Aslan (2)Meltem CumbulMerve Boluğur, Murat Dalkılıçpargalı ibrahimMUR_5069

Yorumlar kapalı.