Zorlu Center PSM’de nefes kesen görsel bir şölen…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Disney ile Broadway’in Ödüllü ve Orijinal Beauty & The Beast Müzikali ilk kez İstanbul’da Zorlu Center PSM Sahnesinde!..

 

Yönetmenliğini Rob Roth’un, koreografisini ise Matt West’in üstlendiği, klasik bir aşk hikayesini unutulmaz karakterler, muhteşem bir set ve kostümlerle tamamlayan, Disney’in en iyi müzikal dalında Tony ve Olivier  ödüllü müzikali Beauty and The Beast, 20. yılı onuruna düzenlenen özel turnenin ilk durağında Zorlu Center PSM’de sahne alıyor. En uzun süreli ve en çok hasılat yapan Broadway gösterileri arasında yerini alan  ve orjinal yaratıcı ekibinin yeniden bir araya gelmesiyle turneye hazırlanan Beauty and the Beast  8– 19 Ekim tarihleri arasında İstanbullularla buluşacak.

 

Sahnedeki 20. Yılı onuruna düzenlenen dünya turnesinin ilk ayağı:

Zorlu Center PSM!

 

Disney Theatrical Productions, NETworks ve Broadway Entertainment Group tarafından sahnedeki 20. yılı onuruna dünya turnesine çıkacağı duyurulan, Broadway’in uzun soluklu müzikali Beauty and the Beast; Kazakistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Singapur, Filipinler, Tayland ve Endonezya da dahil olmak üzere 12’den fazla ülkeyi gezeceği turnesinin ilk ayağında İstanbul’da Zorlu Center PSM’de sahne alacak.

 

Orijinal yaratıcı ekibin bir araya gelmesiyle yeniden sahnede…

 

Orijinal Broadway yaratıcı ekibinin yeniden bir araya gelmesiyle çıkacağı dünya turnesine hazırlanan Beauty and the Beast’in yönetmenliğini  Rob Roth, koreografisini ise Matt West üstleniyor. Müzikalin kostüm tasarımı Tony Award® sahibi Ann Hould-Ward, ışık tasarımı Natasha Katz, sahne tasarımı Stanley A. Meyer, ses tasarımı John Petrafesa Jr. ve müzik süpervizörlüğü ise Michael Kosarin tarafından gerçekleştiriliyor. Oyunun müzikleri Küçük Deniz Kızı, Aladdin ve Karmakarışık’ın da bestelerini yapan  Alan Menken’a, sözleri ise yine Küçük Deniz Kızı ve Aladdin’in söz yazarı Howard Ashman ile Aslan Kral ve Jesus Christ Superstar’ın yazarı Tim Rice’a ait. Müzikalin senaryosu ise Aslan Kral, Alice Harikalar Diyarında ve Malefiz filmlerinin senaristi Linda Woolverton tarafından yazıldı.

 

En çok izlenen Broadway gösterileri arasında…

 

1991 Oscar Ödülleri’nde animasyon film dalında ödül kazanan Disney’in Beauty and the Beast’i,  9 kez Tony Awards’e aday gösterildi  ve 13 yıl boyunca Broadway’de sahnelendi.  Halen en uzun süreli ve en çok hasılat yapan Broadway gösterilerinden biri olarak kabul edilen müzikal ilk kez sahne aldığı günden bu yana 22 ülkede 8 farklı dile çevrildi ve sahnede 67 yıla karşılık gelen 28 bin’den fazla performans ile 35 milyonun üzerinde izleyiciye ulaşarak 1.7 milyar Dolar gelir elde etti.

 

demi-lovato

 

Demi Lovato hayranlarının özlemi sona eriyor!

 

Demi Lovato sevenlerinin dört gözle beklediği buluşma, 16 Kasım’da Ülker Sports Arena’da gerçekleşiyor!

2013 yılında çıkardığı albümünde yer alan “Heart Attack” ile 16 ülkede bir numaraya oturarak büyük bir başarı sağlayan ve inanılmaz bir rekora imza atan Demi Lovato, aynı zamanda New York Times Bestseller listesine giren “Güçlü Kalmak: Yılın 365 Günü” kitabıyla da Türkiye’de çok satanlar listesinde ilk 10’daki yerini aldı.

 

Hayata bakış açısı, alçakgönüllülüğü ve karakteriyle milyonların kalbine taht kuran genç sanatçı, 16 Kasım’da Ülker Sports Arena’da sevenleriyle buluşacak…

 

 

Christian Mcbride hayranlarına müjde!

 

Kontrbas sanatçılarının en önemli temsilcilerinden Christian Mcbride, 24. Akbank Caz Festivali kapsamında 24 Ekim’de CRR Konser Salonu’nda performansını sergileyecek…

 

Cazseverlerin hayranlıkla takip ettiği Christian Mcbride, kontrbas sanatçılarının günümüzdeki en önemli temsilcilerinden… Grammy ödüllü Christian Mcbride, 24 yıllık profesyonel müzik yaşamının başından itibaren Ray Brown, Freddie Hubbard, Sonny Rollins, Wayne Shorter, Herbie Hancock, Pat Metheny, Chick Corea gibi çok sayıda caz ustasıyla aynı sahneyi paylaştı.

 

Daha önce de Türk seyircisiyle buluşan Christian Mcbride, bu kez piyanist Christian Sands ve Grammy ödüllü davul sanatçısı Ulysees Owens Jr ile çıkardıkları son albümü “Out Here” turnesi kapsamında sahne alacak…

 

 

Voca People

 

Dünyanın en eğlenceli grubu “Voca People” İstanbul’da!

 

70. yılını kutlayan Yapı Kredi ana sponsorluğundaki “Good Music In Town Konserleri” kapsamında dünyanın en eğlenceli A Capella grubu The Voca People, İstanbul’da!..

 

Vokal sesleri ve A Capella’yı modern beat-box ile harmanlayan; diller, kültürler, hatta gezegenler arası köprü kuran dinamik bir müzikal tiyatro olan Voca People, “Good Music in Town” konsepti çerçevesinde tüm dünyada kapalı gişe gösteri yaptı.

 

2009 yılından beri tüm dünyada izleyicileri kendine hayran bırakan Voca People,  müzikseverlerle 15 Ekim’de Uniq İstanbul’daki Black Box’da buluşacak…

 

Natasha Paremski 4

 

Natasha Paremski sevenleriyle buluşuyor!

 

Kusursuz piyano tekniğiyle ünlü piyanist Natasha Paremski, 8 Kasım’da İstanbul Resitalleri kapsamında the Seed’te sevenleriyle buluşuyor…

ABD ağırlıklı olmak üzere İngiltere, Fransa, Kanada, Arjantin, Lüksemburg, Meksika, Avusturya ve İsviçre gibi ülkelerde verdiği resital ve konserlerle uluslararası arenada adından söz ettiren Paremski, özel projelerle de gündemdeki yerini koruyor.

Müzikal yeteneği ile dünyanın dört bir köşesinde heyecan yaratmaya ve kendi özel izleyici kitlesini oluşturmaya devam eden Paremski, 8 Kasım gecesi hayranlarına unutulmaz bir gece yaşatacak…

 

 

Ertuğrul Ateş’ten “Mitolojik Yansımalar”

 

Galeri/Miz yeni sanat sezonunu çağdaş sanatın usta isimlerinden Ertuğrul Ateş’in kişisel sergisi “Mitolojik Yansımalar” ile açıyor.

Resimlerinde kullandığı kurdele imgesi ile özdeşleşmiş olan usta sanatçı Ertuğrul Ateş, yeni sergisinde çocukluğunu geçirdiği toprakların kültüründen ilham alarak yarattığı eserlere yer veriyor ve mitolojik öğelerin kendindeki yansımalarını tuvale aktarıyor. Sanatçı, Ana Tanrıça Eurynome’den Toprak Ana Gaia’ya, Sümer ve Mezopotamya mitolojilerinin Ana Tanrıçası İnanna’dan Dante’nin İlahi Komedya’sındaki kutsal kayıkçı Charon’a kadar mitolojik figürlere eserlerinde yer veriyor.

 

Bir söyleşisinde “Sanatın başlama noktası bütün büyük sorulara cevap aramaksa, sanatçı cevabı aramaya kendinden başlamalı.” diyen Ertuğrul Ateş bu sözünü kanıtlarcasına yeni eserlerinde kültürel etkilerin gölgesinde oluşmuş soruları irdeliyor.

Ertuğrul Ateş’in “Mitolojik Yansımalar” adlı kişisel sergisi 27 Eylül-20 Ekim tarihleri arasında Galeri/Miz’de sanatseverlerle buluşuyor.

 

 

AYIN KITABI Marilyn Monroe NotlarAYIN KİTABI:

Marilyn Monroe “Notlar”

 

Marilyn Monroe: Notlar, 20. yüzyılın en büyük ikonlarından birini, Marilyn Monroe’yu yeniden tanımlayan benzersiz bir kitap. Ölümünün üzerinden elli yıldan uzun bir süre geçen Marilyn Monroe, karşımıza ilk kez bu kadar savunmasız çıkıyor.

Marilyn’in imajı öyle evrensel ki, onun hakkında her şeyi bildiğimize inanıyoruz. Ne de olsa onun her sözü ve jesti manşet oldu, tartışmalar yarattı. Ciddi oyunculuk yeteneği bazen şöhretiyle gölgelendi. Ve bu arada kamera ona umutsuzca âşık oldu.

Marilyn ya da gerçek adıyla Norma Jeane, dünyanın tanıdığından daha meraklı, araştırmacı, nükteli ve umutlu bir kadındı. Şimdi, okurlar ilk kez o özel Marilyn’le tanışabilecek ve onu çok daha iyi anlayabilecek. Marilyn Monroe: Notlar yazılı kaynaklar bakımından eşsiz bir koleksiyon. Marilyn’in el yazısıyla kendisi için aldığı notlar, yazdığı mektuplar hatta şiirler daha önce hiç yayınlanmadı.

Defterlere karalanmış, daktiloyla yazılmış ya da otellerin mektup kağıtlarına alınmış bu notlar, sanatını derinden seven ve onu mükemmelleştirmek için gayret gösteren bir kadını gözler önüne seriyor. Karşımızda kendi hayatını acımasızca analiz eden ama aynı zamanda muzip, komik ve inanılmaz çekici bir Marilyn Monroe var…

 

* Yazarlar: Stanley Buchthal, Bernard Comment

* Yayınevi: Artemis Yayınları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.