Angelina Jolie karantinayla ilgili açıklamada bulundu…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anjelina Jolie, corona virüs salgınından dolayı sosyal izolasyon için herkesin eve kapandığı şu günlerde aile içi şiddet olaylarının da arttırabileceğine değindi.

Aile içi şiddetin yanı sıra çocuklara istismar konusunun da gündeme gelebileceğine dikkat çeken Angelina Jolie, şiddet ve istismar olaylarına şahitlik edenlerin mutlaka bu durumu yetkililere bildirmesi konusunda çağrı yaptı. İşte ünlü yıldızın sosyal izolasyonda gözden kaçırılmaması gereken hane içi şiddet veya istismar açıklaması:

“Corono virüs dolayısıyla çocuklar arkadaşlarından, okullarından ve düzenli hayatlarından uzak kalıyor. Binlerce insan evde kalmaya özen gösterirken bu durum çocukların eğitim hayatını düşünmemizi gerektirdiği kadar onların ruhsal sağlıklarını da önemsememizi gerektiriyor. Karantina yalnızca sosyal hayatın askıya alınması demek değil, aile içi şiddetin ve çocuk istismarının daha kolay gerçekleşmesi demek. Çünkü bu tarz durumlarda yetkilileri bilgilendiren taraf genellikle üçüncü kişi oluyor; rehberlik öğretmeni, sınıf öğretmeni ya da beden eğitimi öğretmeni gibi. Buna hazırlıksız yakalandığımızı düşünüyorum ama yine de toplum olarak üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Çocukları, aileleri hayatlarının sonuna kadar etkileyecek istismar ve şiddet olaylarına şahitlik ederseniz lütfen bunu yetkililere bildirin.” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.