Axel Vervoordt Galerisi’nde Türk sanatçılarına destek…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

T-ONE (Türkiye Ortak Nesiller Entegrasyonu) Derneği, dünyanın önemli sanat platformlarından biri olan Belçika’nın Anvers kentindeki Axel Vervoordt Galerisi’nde açılan “Adolf Loos’un Suçu” başlıklı uluslararası güncel sanat sergisine ve Türk sanatçılarına destek verdi.

 

Belçika’da Axel Vervoordt Galerisi gibi dünya ölçeğinde bir sanat mekânında, açılan “Adolf Loos’un Suçu” başlıklı uluslararası güncel sanat sergisinde Türk sanatçılarının eserleri büyük ilgi gördü.

Dünya sanat çevrelerinin önde gelen isimlerinden Alistair Hicks’in küratörlüğünü yaptığı sergide, farklı kuşaklardan sanatçılarımız Fahrelnissa Zeid, Nilbar Güreş, Aslı Çavuşoğlu ve Cansu Çakar’ın yapıtlarının yanında, Guogu Zheng, Kamrooz Aram, Nikita Alexeev, El Anatsui, Senkichiro Nasaka, Waqas Khan ve Yangjiang Grubu gibi uluslararası kabul görmüş önemli sanatçıların yapıtları yer aldı.

 

T-ONE Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, Onursal Üye Çiğdem Simavi, Sanat Komitesi Başkanı Sevda Elgiz, Gastronomi Komitesi Başkanı Özlem Gençoğlu ve T-ONE Derneği üyelerinden Ayşegül Karadeniz, Mine Bahadır, Ruken Mızraklı, Harika Güral, Berrak Barut, Nesrin Esirtgen, Mithat Rende, Handan Öney, Oktay ve Nil Duran’ın katıldığı sergi açılışına Türkiye ve Belçika’dan önemli iş, sanat, cemiyet dünyasından isimler katıldı.

 

Açılışa katılan isimler arasında Brüksel Büyükelçisi Levent Gümrükçü ve eşi, May Vervoordt ve Alex Vervoordt , Peggy Guggenheim’ın torunu ve Venedik Guggenheim müzesinin başkanı Karole P.B. Vail ve beraberindeki uluslararası müze patronları ve önde gelen koleksiyonerler ile Kavaklıdere Şarapları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Başman, Murat Başman, Adnan Kandiyoti, Diane Kandiyoti, Fatima Maleki, Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu da yer aldı

Türk sanatçılarına destek 11

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.