Aydınlı Grup 2020 Cirosunu 3.3 milyara çıkarmayı hedefleniyor…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TMSF bünyesindeki Aydınlı Grup 2019’u hazır giyimde yüzde 27 büyüme ile kapattı. 2,5 milyar liraya ulaşan cironun bu yıl 3.3 milyara çıkarılması hedefleniyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Safa, 2020 hedeflerini düzenledikleri basın toplantısıyla paylaştı. Ocak 2017’den bu yana TSMF bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Aydınlı Grup, genel anlamda çok kolay geçmeyen 2019 yılını, grup olarak başarılı bir performansla geride bıraktı. 12 şirketiyle tekstil ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren Aydınlı, grup cirosunu 3 milyar TL’ye ulaştırdı. Aydınlı, 2018’de 2 milyar TL seviyesinde olan hazır giyim cirosunu ise 2.5 milyar TL’ye çıkardı. 2020 hedefi de 3.3 milyar TL olarak belirlendi. Aydınlı Grup, bu yıl 55 yeni ‘açılış’ ile mağaza sayısını 714’e çıkarmayı planlıyor.

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal: Büyük bir başarıya imza atıldı

Aydınlı Grup, gelenekselleşen Vizyon Toplantıları’nın beşincisini Hilton Istanbul Bosphorus’ta gerçekleştirdi. “5G- Güçlü, Girişimci, Güvenilir, Global ve Güncel” mottosuyla düzenlenen, 2019 Değerlendirme ve 2020 Vizyonu’nun paylaşıldığı zirveye, TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, TMSF Fon Kurulu Üyeleri ve Üst Düzey Yöneticileri, Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Safa, Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Üyeleri, şirketin üst düzey yöneticileri ve iş ortaklarının da aralarında bulunduğu toplam 600 kişi katıldı.

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, “Bu şirket bize emanet. Basiretli tüccar gibi yönetiyoruz. Ekonominin içinde tutuyoruz ve istihdam sağlıyoruz. Aydınlı Grup, göstermiş olduğu yüksek performansla, 2019 yılında da büyük bir başarıya imza attı. Paylaşılan rakamlar, Aydınlı Grup’un sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme gösterdiğini bir kez daha gözler önüne serdi. Hazır giyimde 2019 yılında bir önceki yıla göre ciroda yüzde 27’lik büyüme başarısı gösterdi. Bunlar çalışma arkadaşlarımın başarısı. Büyümeye ve ekonomiye katkı sağlamaya devam edeceğiz. Hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Aydınlı Grup YKB önetim Kurulu Başkanı Şeref Safa:Emaneti doğru yönetiyoruz, bu da rakamlara yansıyor

Şirketin 2019 yılı performansını değerlendiren Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Safa, “Ekonomik anlamda küresel çapta zor bir yılı geride bıraktık. Gerek devletimizin aldığı önlemler ve bu konudaki kararlı tutumu, gerekse de bizim şirket bünyesinde gerçekleştirdiğimiz organizasyonel iyileştirmelerle başarılı ticari sonuçlara ulaşmayı başardık. 2019 sonunda tüm satış kanallarımızda toplam 2 milyar 536 milyon TL ciro gerçekleştirdik. Bir önceki yıl ciromuzun 2 milyar TL seviyesinde olduğunu göz önünde bulundurursak, bu yüzde 27’lik bir artış anlamına geliyor. Grubu devraldığımız 2017 başından bu yana gerçekleşen ciro artışı ise yüzde 125’i buluyor” dedi. Safa, grubun 2020 ciro hedefinin ise yüzde 30 büyüme gerçekleştirmek ve 3 milyar 300 milyon TL’yi yakalamak olduğunu söyledi.

659 mağaza 714’e çıkacak

355’i yurtiçi 304 tanesi yurtdışı olmak üzere 2019 yıl sonu itibariyle toplamda 659 mağazaya ulaştıkları bilgisini veren Şeref Safa, 2020 yılında 55 yeni mağaza açarak toplam mağaza sayılarını 714’e çıkaracaklarını kaydetti. Sürdürülebilir büyümeye önem verdiklerini kaydeden Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Safa şöyle devam etti: “Ülkemize hizmet ediyor olmanın verdiği sorumlulukla değerli bir emaneti en doğru şekilde yönetmeye gayret ediyoruz. Gurur duyarak söylüyorum ki lisansörü ve sahibi olduğumuz global markalarımızın dünya çapındaki en başarılı temsilcisiyiz. Bugün geldiğimiz noktada Pierre Cardin, Cacharel, U.S. Polo Assn. markalarımız ve Aydınlı, Aymerkez, katlı satış mağazalarımız ile 2019 yılı hedeflerimize ulaşmış bulunuyoruz. 2020 yılı sonunda da 3.3 milyar TL hedefi gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Ciro artışında ciddi payı bulunan ve ivmesi giderek artan online satış platformlarına işaret eden Şeref Safa, bu alanda 2018’e göre büyümenin yüzde 70’i bulduğunu kaydetti. 2016 yılına kıyaslandığında on-line’deki artışın yüzde 320 olduğunu da vurgulayan Safa, “Gelecek stratejimizde yer verdiğimiz dijital dönüşüm süreçlerini tamamlamış olmakla birlikte çok daha geniş hacime ulaşacağını öngördüğümüz online satış operasyonumuz da şirketimiz için öncelikli belirlediğimiz gelişim hedeflerimizden biridir. 2020’de bu alanda yüzde 80 büyüme öngördük” diye konuştu.

İhracatta yüzde 25 artış

İstikrarlı büyümenin her alanda kendini gösterdiğini kaydeden Safa, ihracat rakamlarının yüzde 25’lik artışla 450 milyon TL’yi geçtiğini, yıl sonunda da bu rakamı 550 milyon TL seviyesine çıkartmayı hedeflediklerini söyledi. Safa “Artan mağaza sayımız ile yeni istihdam olanakları da yarattık. Bugün 4 bin 843 kişilik istihdam sağlayan, yurt dışı iştiraklerimiz ve tedarikçi ağımızla birlikte doğrudan ya da dolaylı olarak 150 bin kişiye ekonomik fayda sunan büyük bir yapıyız” bilgilerini paylaştı.

Aydınlı Grup

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.