Ayşegül Salt’ın ilk romanı Kayıp, okurlarıyla buluştu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Epsilon, Ayşegül Salt’ın ilk romanı Kayıp’ı okurlarla buluşturdu! Dünyanın en uzak yerine, “kendine” doğru yola çıkan iki kadının hikâyesini anlatan Kayıp, bir ölümün ardından başlayan bu yolculukta aidiyet kavramına odaklanıyor. Ayşegül Salt, ilk kitabı Kayıp’ta okurları cevabından korkulan sorularla ve hafızayla yüzleşmeye davet ediyor.

 Kayıp, 90’lı yıllarda küçük bir şehirde, yan yana evlerde büyüyen iki kadının, Bahar ve Ferimah’ın hikâyesi… Büyüdükçe başka başka kadınlar olan Bahar ve Ferimah yıllar sonra bir sabah, kötü bir haber üzerine yola koyulurlar. Her şeyin başladığı yere dönerlerken, neyle karşılaşacaklarını aşağı yukarı bilseler de ne yaşayacaklarını tam olarak kestiremezler… Bir sürü gün, bir sürü hatıra, bir dolu anı… Neyi saklayacağımıza kim bilir hangi tarafımız, hangi duygumuz karar veriyor? Nerelerden, hangi günden, hangi olaydan alıyor da kim olduğumuzun neresine koyuyoruz bir ânı?

“Cevap diye elinde tuttuklarının, o sıkı sıkıya sarıldıklarının sana ait olmadıklarını anlıyorsun… Orası yaşamanın kendine hikâyeler anlatmak demek olduğunu anladığın yer…”

Ayşegül Salt’ın ilk romanı Kayıp, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

Ayşegül Salt kimdir?

1977 yılında Kırklareli’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kırklareli’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1999’da mezun oldu. O günden bu yana serbest avukat olarak çalışmaktadır.