Bakan Berat Albayrak’dan özel bankalara mesaj…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak koronavirüs tedbirleri kapsamında 2.1 milyon aileye 1000 TL nakit yardımı ulaştığını bildirdi. Yakın zamanda 4.4 milyon aileye yardımların ulaşacağı bilgisini verdi. İş’e Devam desteğiyle sanayicilere 36 milyar 326 milyon lira kaynak tahsis ettiklerini belirten Albayrak “Temel ihtiyaçları için 2.1 milyon vatandaşımıza 12.1 milyar liralık kaynak tahsis edildi” dedi. Bakan Albayrakson günlerde artan ‘IMF’ tartışmalarıyla ilgili olarak “Hiçbir uluslararası kurum ya da kuruluştan destek ya da yardım talebinde bulunmadan süreci yönetiyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında nakdi yardımların başladığını belirten Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 2.1 milyon aileye 1000 TL yardım ulaştığını bildirdi. Çok yakın zamanda 4.4 milyon ailenin tamamına yardımların ulaşacağını söyledi. Bakan Albayrak Twitter üzerinden paylaştığı videoyla son gelişmelere ilişkin değerlendirmede bulundu. Albayrak “Temel ihtiyaçları için 2.1 milyon vatandaşımıza 12.1 milyar liralık kaynak tahsis edildi” dedi.

Vatandaşların özel bankalarla yaşadığı sıkıntıları bildiklerini belirten Bakan Albayrak “Özel bankaların mevduatını bozdurana, kredisini yapılandırmak isteyene fahiş maliyet çıkardığını duyuyoruz. Bunun üzerine gideceğiz” ifadelerini kullandı. Albayrak Twitter hesabından yaptığı video kaydı açıklamada, “Bu konunun titizlikle üzerine gideceğimizin bilinmesini isteriz. Bu dönemde, kimlerin özel bankaların avukatlığına soyunduğunu da görmenizi istiyoruz” dedi ve ekledi:
“Uluslararası kurumlardan yardım isteme ve ülkeyi nereye sürükleyeceği belli olmayan para basma söylemlerinden sonra, bu konudaki duruşları ile de dertlerinin millet olmadığını gösterdiler. Milletin ihtiyacı olan maskeyi stoklayanlar, gıdayı saklayanlar ne ise, vatandaştan topladığı parayı, en çok ihtiyaç olan dönemde millete sunmak yerine stoklayanlar da aynıdır. Süslü reklamlar bu yapılanı gizleyemez.”

Bakan Albayrak bunun aynında esnaf için tahsis edilen toplam finansman rakamının, Paraf Kart ile birlikte toplam 6 milyar 737 milyon liraya ulaştığını belirtti. ‘İş’e Devam’ desteğine başvuran şirket sayısının ise 67 bin 229’a ulaştığı bilgisini veren Albayrak “İş’e Devam desteğiyle sanayicimize 36 milyar 326 milyon lira kaynak tahsis ettik” dedi.

Bakan Albayrak bunun yanında son günlerde artan ‘IMF’ tartışmalarıyla ilgili olarak “Hiçbir uluslararası kurum ya da kuruluştan destek ya da yardım talebinde bulunmadan süreci yönetiyoruz” açıklamasında bulundu.

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.